PARIŽANI NASTAVLJAJU S LOŠIM IZDANJIMA: Poraz na Parku prinčeva od Bayerna (VIDEO)

Nogometaši Paris Saint-Germaina poraženi su od minhenskog Bayerna u prvom susretu osmine finala Lige prvaka na svom Parku prinčeva s minimalnih 1-0.

Time nisu uspjeli stati na put lošim izdanjima u domaćem natjecanju, koja nastavljaju u elitnom europskom natjecanju.

Momčad iz Münchena krenula je agresivno na Park prinčeva i uputila ukupno devet udaraca prema golu Gigija Donnarumme, samo prema jednom domaćinu.

Učinio je to Čupo Moting već u prvoj minuti, no šoka u startu nije bilo jer je lopta prošla malo pored stative. Gosti nisu mirovali, ali to nije urodilo plodom do kraja prvih 45 minuta.

U 15. minuti Cancelo je poslao nešto između ubačaja i šuta, ali je lopta prošla pored stative, a prethodne pokušaje novopečenog igrača Bayerna na centaršut osujetili su domaći igrači i Donnarum.

U 26. minuti prvi žuti karton nakon prekršaja Benjamina Pavara nad Neymarom.

I Kingsley Coman pokušao je u 28. minuti, no lopta je završila daleko preko gola i nije zaprijetila talijanskom vrataru. Dvije minute kasnije Čupo Moting je bio u ponovnoj prilici, dobro je izbio ubačaj, ali je loptu glavom poslao pored stative.

Nakon toga Koman je još nekoliko puta pokušao zaprijetiti golu, no najviše je prijetio Joshua Kimmich koji je u 43. minuti s ruba šesnaesterca pucao u donji lijevi kut, no Donnarumma je bio na visini zadatka.

Na poluvremenu je bilo bez golova, ali ono je došlo nedugo nakon povratka na teren. U 53. minuti Coman je iskoristio dobar centaršut Alphonsea Daviesa i doveo Bavarce u vodstvo.

Opet je Donnarumma dvaput zaredom spasio svoju momčad. Igrala se 62. minuta kada je Chupo Moting izvrsnim udarcem mogao udvostručiti vodstvo, kao i dvije minute kasnije kada je ponovno spriječio Kamerunca da proslavi gol, jer se nakon njegove obrane tresla samo greda.

Zatim je konačno uslijedio period igre u kojem su Parižani preuzeli inicijativu, ali je u 73. minuti Mbappea, koji je bježao čuvarima, zaustavio Jan Zomer. Slavlje je uslijedilo u 82. minuti kada je i Mbappe pogodio mrežu, ali je ono prekinuto intervencijom VAR-a zbog ofsajd pozicije.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Pavar je nepropisno zaustavio Messija i dobio drugi žuti karton, ali je tako otklonjen rizik od primljenog gola i izjednačenja koje nije stiglo ni do posljednjeg sučeva zvižduka.