Zvezda slavila uoči početka doigravanja, prekrasnim golom Viga (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su Radnički iz Kragujevca s 2:0 pred praznim stadionom “Rajko Mitić”, u posljednjem kolu regularnog dijela Superlige Srbije.

Sada se očekuje da će obje momčadi nastupiti u doigravanju. Zvezda je uvjerljivo prva, dok su Kragujevčani zbog bolje gol-razlike od Kolubare zauzeli posljednje osmo mjesto koje vodi u doigravanje za naslov i plasman u europska natjecanja.

Domaći su poveli već u šestoj minuti prekrasnim golom Alexa Viga s 25 metara. Tome je prethodila stativa Kangwea iz slobodnog udarca nakon oštrog udarca s lijeve strane, nakon čega se argentinski bek uhvatio za loptu za 1:0.

Deset minuta kasnije veliku priliku za udvostručenje vodstva propustio je Aleksandar Katai koji je odlično izbjegao ofsajd zamku, ali je nakon kombinacije Ivanića i Rakonjca iz dobre pozicije pucao pored gola.

Gosti su prvi put zaprijetili u 20. minuti kada je nakon kornera do lopte došao Evandro, ali i on nije bio precizan pa je rezultat ostao nepromijenjen. Možda i najbolju priliku za Kragujevčane propustio je Cineda u kontranapadu, nakon što je izblokiran Mirko Ivanić.

Od početka drugog poluvremena umjesto Mijailovića, koji je prethodno dobio žuti karton, na terenu je bio Slavoljub Srnić.

Od 64. minute priliku pokazati što mogu dobili su mladi Mituljikić i Stefan Mitrović koji su na terenu zamijenili Pruceva i Ivanića. Nedugo zatim, u 72. minuti, Mituljikić si je izborio dobru poziciju za udarac i solidno pucao s dvadesetak metara udaljenosti, no lopta je završila preko gola, uz dosuđen korner za domaće.

Prethodno je Katai upisao dva promašaja, kada je prvo iz slobodnog udarca s oko 25 metara pucao preko gola, a potom i glavom pokušao zaprijetiti suparničkom golu.

Nedugo nakon što je ušao u igru, u 78. minuti prednost je udvostručio Stefan Mitrović, koji je nakon proigravanja Rakonjca odlično ubacio s desne strane.

Nakon kvalitetnog ubačaja Rodića u 85. minuti, Mituljikić nije uspio dovoljno dobro iskontrolirati loptu pred golom pa je ona završila preko gola. Nakon toga nije bilo većih uzbuđenja s obje strane, pa je utakmica rutinski privedena kraju.

crvena zvijezda (4-2-3-1): Borjan – Vigo (od 82. L. Nikolić), Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović (od 46. Srnić), Kangva – Prucev (od 64. Mituljikić), Ivanić (od 64. Mitrović), Katai (od 80. Mijatović) – Rakonjac

Radnici su 1923. god (4-1-4-1): Mladenović – Vlajković, Ponjević (od 86. Milojević), Miličić, Pecelj – Krajišnik (od 80. Vidović), Ivanović, Malić (od 86. Tomović), Đurić, Evandro (od 69. . Maksimović) – Činedu (od 80. Jovanović).