SKAUTI PRED 9. TITULOM / ČOLINA: Vogošća nam je utakmica sezone

skauti pred 9. titulom / čolina: vogošća nam je utakmica sezone

Ljubuški Izviđač je drugi put u četiri dana izgubio od Gračanice u gostima, ali nijedan od ovih poraza im ukupno nije nanio puno štete jer su Skauti i dalje na putu osvajanja titule prvaka BiH, te su se plasirali na Final Four Kupa BiH.

U srijedu su u četvrtfinalu Kupa izgubili s visokih 31:24, ali trener Toni Čolina nije nimalo zabrinut zbog ovakvog ishoda.

– Sve je po planu, cilj smo ispunili i fokusirani smo sad na Vogošću. Mi smo pobijedili u dvomeču i uspjeli smo odmoriti nekoliko igrača za utakmicu s Vogošćom, kazao je Čolina ključne dojmove s meča protiv Gračanice.

On je praktički nastojao podignuti formu igrača koji su prethodno bili povrijeđeni te onih koji su imali manju minutažu kroz sezonu.

– Dobili smo nešto, ali tu je još dosta posla pred nama da ih dovedemo na nivo koji nam je potreban. Bošković, Vukšić i Suljević nisu nikako igrali, a oni što inače igraju su sad bili na nekih 15 minuta. Alilović (koji se vraća poslije povrede, op.a.) je nakon dugo vremena igrao preko 40 minuta i on je odlično vodio ekipu. Raspoloženi golman Džambegović je razlog što je Gračanica napravila toliku razliku, pogotovo u prvom poluvremenu. Mi smo uspjeli dobro izrotirati ekipu i nitko osim Bubala nije igrao previše, tako da sam zadovoljan i sretan ispunjenim ciljem, istakao je Čolina.

Izviđač je poslije utakmice u Gračanici noćio u Visokom, a već večeras (18h) igraju u Vogošći 25. kolo Premijer lige. Radi se o jako važnoj utakmici jer pobjedom Ljubušaci imaju priliku proslaviti novu titulu državnog prvaka, ukupno devetu. Dosad su prvaci bili 2000., 2002., 2004., 2005., 2016., 2018., 2019. i 2021. godine.

– To nam je najbitnija utakmica sezone. Vogošća je iskusna ekipa s iskusnim trenerom Skopljakom i doma su u prvenstvu izgubili samo jednu utakmicu. Generalno dosta kompletna ekipa, imaju rotaciju na bekovskoj liniji, odlične golmane, najbliže su nam bodovno i sigurno da će biti veliki izazov igrati protiv njih, zaključio je Toni Čolina.

Hercegovina, Vogošća i Sloboda

Plasman u polufinale Kupa osim Izviđača su osigurali Hercegovina iz Nevesinja koji je nadigrao Borac, zatim Vogošća koja je izgubila od Leotara, ali su sačuvali prednost iz prvog meča te Sloboda koja je nadoknadila minus iz Zavidovića protiv Krivaje.

– Znali smo da će biti tvrd meč, ali smo ispunili svoje zadatke u obrani i napadu. Bilo je padova u igri, ali smo zadovoljni na kraju. Ostaje nam sačekati Final Four, a prvo se okrećemo sljedećoj prvenstvenoj utakmici koju u subotu igramo u Goraždu i moramo pobijediti da bi izborili Europu, rekao je rukometaš Slobode Luka Bajraktarević. Er.B.

Gradačac – Kakanj

The post SKAUTI PRED 9. TITULOM / ČOLINA: Vogošća nam je utakmica sezone appeared first on Dnevni.ba.