U ponedjeljak je pred prepunim tribinama, na novom sportskom igralištu iznad Duhanske stanice u Grudama započelo najpopularnije sportsko natjecanje – Malonogometna liga MZ općine Grude 2023.

Na prvoj večeri turnira odigrano je pet utakmica, od toga dvije juniorske i tri seniorske utakmice.

Ligu je svečano otvorio načelnik Ljubo Grizelj koji je između ostalog pozdravio sve nazočne i najavio nastavak radova na ovom novom sportskom centru, a blagoslov na turnir, igrače i teren udijelio je fra Stanko Pavlović.

Prve utakmice turnira odigrali su juniori. U prvoj utakmici sastale su se ekipe Tihaljina i Gorica/Sovići, a završila je pobjedom Gorice/Sovići rezultatom 8:1. Tihaljina je već u 5. minuti povela preko Dragana Lukende, no ubrzo je Luka Bošnjak postigao pogodak za izjednačenje. Uslijedilo je još nekoliko prilika s obje strane ali do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. U nastavku utakmice Gorica/Sovići dolazi do pogotka zahvaljujući Luki Unčaninu, a nakon njega Boris Benović za 3:1, zatim Ivano Pejić (dva pogotka), Ivan Paradžik, Josip Vokić i Frano Grubišić.

Druga juniorska utakmica odigrana je između Ružića i Pocrta, a slavila je ekipa Ružića 3:0. I jedna i druga ekipa pokazale su odličnu igru i do kraja poluvremena odigrale bez pogodaka. U drugom dijelu utakmice Petar Kondža doveo je Ružićane u vodstvo u petoj minuti, a ubrzo nakon toga, Marko Nikić za 2:0, te Ivan Iličić za 3:0.

Nakon dvije juniorske utakmice uslijedilo je otvorenje turnira, a zatim su uslijedile tri seniorske utakmice.

Grude Zapad protiv Pocrta bila je prva seniorska utakmica, a završila je pobjedom ekipe Grude Zapad rezultatom 5:2. Brojni gledatelji uživali su u odličnom nogometu u kojoj su obje ekipe pokazale borbu i želju za dobrim otvaranjem na novom terenu. Prošlogodišnji pobjednici, Grude Zapad, zahvaljujući Šimunu Zoriću u 17.-oj minuti došli su do vodstva. U drugom poluvremenu za 2:0 povisio je Ivan Tolić, a za 3:0 Petar Čuljak. Kod Pocrta je na 3:1 smanjio Ante Spajić, a ubrzo nakon toga Nikola Kozina postigao je pogodak za 4:1. Ivan Šimunović postigao je odličan pogodak za 2:4, a u posljednjim sekundama utakmice Šimun Zorić postavlja konačni rezultat 5:2.

U drugoj utakmici ekipa Donji Mamići upisala je pobjedu protiv Dragićine rezultatom 6:4. Mamići su poveli, a pogodak je postigao Frane Alpeza. Zatim su uzvratili Dragićani s tri pogotka – Darko Palac, Damir Brkić i Radoslav Palac. Mamićani se nisu predali te su izjednačili na 3:3 zahvaljujući Frani Alpeza i Filipu Leki. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. U nastavku utakmice Dragićina je povela preko Vinka Palca, a ubrzo nakon toga svoj treći pogodak za izjednačenje postigao je Frano Alpeza. Karlo Bošnjak 10 minuta prije kraja utakmice donosi vodstvo ekipi Donji Mamići, a nakon toga za konačni rezultat 6:4 postigao je Frano Alpeza.

Posljednja utakmica prve večeri malonogometne lige MZ općine Grude odigrana je između Sovića Donjih i Drinovaca, a završila je pobjedom Drinovaca rezultatom 4:1. Odigrana je čvrsta i odlična utakmica. Sovićani su poveli preko Luke Vlašića, a ekipa Drinovci ubrzo je poravnala preko Mislava Majića. S rezultatom 1:1 otišlo se na poluvrijeme. U drugom dijelu utakmica Milodrag Tomas doveo je Drinovce u vodstvo. U posljednjim minutama utakmice Marko Glavaš i Milodrag Tomas postigli su pogotke za konačni 4:1.