Fenerbahče nakon drame bolji od Partizana, Gudurićeva utakmica sezone!

Košarkaši Partizana u 25. kolu Eurolige dočekali su turski Fenerbahçe. Turski tim slavio je rezultatom 97:94.

Prve poene na utakmici postigao je Madar, a nakon toga i Lesor za vodstvo Partizana od 4:0. No, Ferner je odmah uzvratio, Nik Kalates se iskupio za promašene jedanaesterce i zabio za tri i smanjio zaostatak. Nove poene za crno-bele postigli su Lesor i Madar za plus 6.

Uslijedila je serija Fenerbahčea, a na drugoj strani Madar je bio precizan s linije slobodnih bacanja za 16:11. Ipak, Turci su uspjeli preokrenuti i povesti, Motli je s poludistance pogodio za 16:17.

Do kraja prve četvrtine Exum je pogodio trojku, a Dzekiri je preko Smailagića doveo ekipu u egal, pa je na kraju prve dionice rezultat glasio 22:22.

Na početku druge četvrtine Smailagić je pogodio tricu, a na drugoj strani uzvratio Marko Gudurić. Nakon njega zabio je Nigel Hayes Davies. Uslijedila je sjajna asistencija Gudurića za Piera koji je Fenerbahčeu donio dosad najveću prednost od pet poena. U sljedećem napadu ponovno Marko Gudurić, odmah nakon primljene lopte iz kuta je izbacio i po drugi put u ovoj dionici zabio za tri. Turci su stigli do dvoznamenkaste prednosti, s druge strane sjajni Madar držao je crno-bijele u životu. Uslijedila je serija crno-bijelih od 7:0, pa uzbudljiv finiš prvog poluvremena, a na odmor je turski klub otišao s prednošću od 46:47.

Partizan je dobro otvorio drugo poluvreme, Panter je pogodio za vođstvo, tandem Exum-Smailagić doneo je nove poene crno-belima, a onda je Exum pogodio za 55:52.

Uslijedilo je neizvjesno razdoblje, pogađali su i jedni i drugi, no Partizan se uspio povući poenima Smailagića i Shantera, no uslijedio je sjajan period igre Piera, a potom je u igru ​​ušao Marko Gudurić koji je bio precizan s linije slobodnih bacanja. Nakon treće dionice Partizan je vodio 69:68.

U posljednjem dijelu prvi poen postiže Lesor, a na drugoj strani Wilbekin tricom za novo izjednačenje.

Pantera je pogodila tricu iz velike udaljenosti, uzvratio Wilbekin, a potom je uslijedila sjajna igra Gudurića i Piera za vodstvo gostiju 82:88. Pantera je dobila petu osobnu pogrešku, a s druge strane novi poeni Gudurića.

Turci su zadržali prednost od tri poena i na kraju slavili rezultatom 97:94.