back to top

Arsenal pobijedio u Zürichu, Fener bolji od Dinama!

Nogometaši Arsenala su u sklopu skupine A Europske lige svladali Zurich rezultatom 2:1, dok je PSV remizirao protiv Bogo Glimta.

“Topnici” su poveli već u 16. minuti, novak Marquinhos pogodio je za vodstvo gostiju u Švicarskoj.

Švicarci stižu do poravnanja na kraju prvog dijela igre. Aliti je pao, VAR dosuđuje jedanaesterac za Zurich koji Kriezia pretvara u gol u 44. minuti.

Arsenal je nastavio s boljom igrom u drugom dijelu utakmice, prednost je glavom vratio Eddie Nketiah u 62. minuti.

U Eindhovenu se igrala otvorena utakmica. Gronbaek odličnom solo akcijom dovodi goste u vodstvo, vratar Benitez nije imao šanse. Bodo vodi s 1:0.

PSV je u drugom dijelu igre krenuo još ofanzivnije i to im se brzo isplatilo. Ljetna želja Manchester Uniteda, Cody Gakpo zabija za 1:1 u 63. minuti. Norvežani su imali još jednu dobru priliku, Bergov udarac odlazi preko grede.

U skupini B Fenerbahçe je svladao Dynamo Kijev. Domaći su poveli – igrala se 35. minuta kada je Rossi iz kornera asistirao Henriqueu za 1:0. Kijev je čekao svoje prilike i odmah iskoristio veliku u drugom dijelu utakmice. Tsikangov je u 64. minuti sjajno pogodio za 1:1 u Istanbulu.
Mogao je Dinamo do potpunog preokreta, Bujalski dobro puca, no Bayindir se dobro snalazi i brani svoju momčad.

Fener je ipak postigao pobjednički pogodak, a strijelac je bio Bacchuaji. U okviru ove skupine Rennes je slavio protiv Larnace rezultatom 2:1.