Zvezda je spustila Mornar na 7 razlike u prvoj četvrtini i uvjerljivo slavila u Baru, nije pomogao ni raspucani Glas.

Košarkaši Crvene zvezde lako su u Baru slavili u odgođenoj utakmici 23. kola regionalne ABA lige protiv Mornara rezultatom 87-65.

Crveno-beli su ponovo došli nadomak pobede, iza večitog rivala Partizana koji sutra igra protiv Budućnosti. S druge strane, Zvezda ima i odgođenu utakmicu trećeg kola protiv Cedevite Olympije, pa bi te dvije utakmice mogle odlučiti lidera uoči doigravanja.

Zakucavanjem Petruševa izabranici Duška Ivanovića došli su do dvoznamenkastog vodstva već nakon nepunih pet minuta igre kada su poveli s 11-3. Ni tu gosti nisu stali te su do kraja prvog dijela serijom 10-4 došli do velikih +16.

Drugu četvrtinu otvorio je Lazarević s 4 koša, a potom poenima Dobrića premašena čak 20 koševa razlike, budući da je Mornar u 11 minuta ubacio samo 7 koševa!

Seriju je prekinuo Radovan Đoković tricom, ali brzo je uzvratio Nikola Ivanović na drugoj strani, a prednost je nakon poena Dobrića za 42-15 nastavila rasti do maksimalnih 27 poena.

U završnici poluvremena uslijedila je izmjena trica između Nedovića i Gregora Glasa koji je dvaput pokušao dalekometno, a Lazarević je 25 sekundi prije zakucavanjem postavio rezultat na polovici utakmice (47-25). veliki odmor.

U sličnom omjeru snaga protekla je i treća dionica, no da se neće predati, Ramsi su nagovijestili u završnici ove dionice kada je Vujačić poenima smanjio zaostatak na -14, što je bio samo uvod.

Vujačić je nastavio golgeterski niz u uvodnoj fazi posljednje četvrtine kada je zabio tricu, a potom je eksplodirao Gregor Glas s tri povezane trice pa je zaostatak smanjen na jednoznamenkastu razliku, jer su Ramsi izgubili 70 -62. Miković je potom smanjio zaostatak na samo 6 poena, a na drugoj strani Zvezda je preko Hasana Martina ubacila samo 4 poena.

Momčad Mihaija Pavićevića nije imala snage za više. Uslijedila je brza serija od 9-0 koju su predvodili Mitrović i Petrušev, pa je utakmica lako privedena kraju.

Na kraju je Nedović ostao najučinkovitiji igrač utakmice s 20 koševa, Luka Mitrović ubacio je 13 uz 3 skoka, a Nikola Ivanović skupio je 10 koševa i 5 asistencija.

S druge strane, posebno u posljednjoj četvrtini, zablistao je Gregor Glas koji je na kraju upisao 19 poena, 4 skoka i 7 završnih dodavanja. Petar Vujačić bio je drugi igrač s dvoznamenkastim učinkom u poraženoj momčadi s 14 poena.

Posljednju utakmicu regularnog dijela sezone, odgođenu utakmicu 3. kola, Crvena zvezda igra 24. travnja u Ljubljani protiv Cedevite Olimpije.