ŽKK Konjic nakon šeste uzastopne pobjede ostao lider na tabeli A1 Lige FBiH

ŽKK Konjic ostvario je 6. uzastopnu pobjedu u A1 Ligi FBiH i ostao lider na tabeli. U utakmici protiv ekipe “Impuls” ostvarili su pobjedu rezultatom 79:71.

“Ovo je bila šesta vezana pobjeda ove sezone naših košarkašica u A1 ligi FBiH za žene. Utakmica protiv ekipe “Impuls” u prvom poluvremenu je tekla u našu korist gdje smo uspjeli da se odmaknemo nekih 20 poena razlike, međutim blagi pad je bio i trećoj četvrtini gdje je ekipa “Impuls” prišla na samo 4 poena razlike. Međutim, naše djevojke su uspjele da smognu snage i privedu utakmicu pobjedom rezultatom 79:71. Odigrali smo 6 utakmica u seniorskom uzrastu, bilo je tu još omladinskih kategorija. Sada slijedi pauza A1 lige FBiH do 28. januara, a preko raspusta će se igrati omladinska liga, naše juniorke, kadetkinje i pionirke, naravno i mini-basket“ – kazao je za radiokonjic.ba Neven Pejković, trener ŽKK Konjic.

“Tenutno smo lider na tabeli sa 6 pobjeda, bez ijednog poraza. Iza nas je ekipa “Jumper” i ekipa “Stars Tuzla” koji su nam glavni konkurenti. Ilhana Džajić je naš kapiten i pravi lider na terenu, kad najviše zagusti ona najviše povuče. Odigrala je maestralnu utakmicu, postigla je 32 poena, pratila je Kanita Kozić sa 20 poena, te i ostale naše košarkašice. Uvijek naglašavam da je košarka timski sport, ali Ilhana je lider ove ekipe“- dodao je Pejković.

„Naše iskustvo i želja doveli su nas do pobjede. Pobjedi je presudilo to što se kao ekipa dobro slažemo, što jako treniramo i trudimo se i veoma smo zahvalne treneru. Dobili smo 7 dana odmora, a nakon Nove godine slijede treninzi do drugog dijela sezone“ – kazala je Ilhana Džajić, kapiten seniorske ekipe ŽKK Konjic.

radiokonjic.ba / Foto: ŽKK Konjic