Zagreb izgubio od zadnje momčadi skupine

RUKOMETAŠI PPD Zagreba kolo prije kraja natjecanja po skupinama propustili su osigurati plasman u osminu finala Lige prvaka izgubivši na gostovanju kod posljednjeg Porta 26:28 (11:12) u odgođenom dvoboju 12. kola. Timur Dibirov s deset i Luka Lovre Klarica sa šest golova bili su najefikasniji kod Zagreba, dok je Pedro Veitia Valdes postigao šest golova za Porto.

Igrači hrvatskog prvaka trebali su gostovati u Portu prije 10 dana, ali je dvoboj odgođen zbog tehničkih problema na aerodromu u Frankfurtu tijekom njihova puta prema Portugalu, pa je EHF pronašao zamjenski termin između pretposljednjeg i posljednjeg kola. Uoči ovog dvoboja Zagreb je kao šesti u skupini A imao osam bodova, jedan više od sedme Wisle iz Plocka te mu je bio potreban samo bod kako bi postao nedostižan poljskom sastavu uoči posljednjeg kola jer je bolji u međusobnim susretima.

Dvoboj je i krenuo u dobrom smjeru, Zagreb je sredinom prvog poluvremena imao prednost 7:3, no potom je zaredao s greškama u napadu, razbranio se i domaći vratar Mitrevski, dok u obani nije više mogao zaustaviti gotovo ništa. Porto je prvo poluvrijeme okončao s četiri uzastopna pogotka i stigao do svog prvog vodstva na utakmici od 12:11 na odmoru.

Zagreb u zadnjem kolu gostuje u Danskoj

U drugom poluvremenu Porto je sustavno povećavao svoju prednost sve do 24:20 u 52. minuti. Uslijedio je završni udar Zagreba koji je golom Kavčiča poravnao na 25:25 dvije minute prije kraja. Ipak, tada je Alves postigao gol za Porto s krila, Srna u sljedećem napadu Zagreba nije bio precizan, a onda je Alvarez u protunapadu pogodio za 27:25.Dibirov je 20-ak sekundi prije kraja smanjio na 27:26, ali riskantna obrana u završnim sekundama nije donijela rezultat, štoviše Alves je ostao sam na šest metara i pogodio za konačnih 28:26. PPD Zagreb je tako ostao šesti s osam bodova, Wisla Plock je sedma sa sedam, a Porto osmi s pet bodova.

U posljednjem kolu, u srijedu, Zagreb će gostovati kod danskog Gudmea, koji se nalazi na četvrtom mjestu skupine s 13 bodova, koliko ima i peti Dinamo iz Bukurešta, dok će Wisla gostovati kod Porta. Na vrhu skupine je PSG s 22 boda. Slijede Magdeburg i Veszprem s po 18.

Objava Zagreb izgubio od zadnje momčadi skupine pojavila se prvi puta na Gol.ba.