Verona izašla iz opasne zone, kasni gol Bologne (VIDEO)

verona izašla iz opasne zone, kasni gol bologne (video)

Nogometaši Verone nemaju blistavu sezonu, ali u posljednje vrijeme su se probudili i uz nekoliko dobrih rezultata idu prema opstanku.

Nakon pobjede nad Sassuolom i remija protiv uvjerljivog lidera Napolija, danas su na svom terenu svladali i Bolognu koja igra odličnu sezonu te nije isključena ni borba za ulazak u europska natjecanja sljedeće sezone. Iako je na kraju bilo vrlo tijesno, domaći su Nogometaši zadržali zalihu i slavili 2-1.

Oba pogotka za Hellas postigao je Simone Verdi. Prvi je put bio precizan s bijele točke u šestoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela utakmice i doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0 prije odlaska na odmor.

Isti je igrač povisio na 2-0 u 62. minuti, kada se odlično postavio i glavom zatresao mrežu nakon ubačaja Davidea Faraonija s desne strane.

No, do posljednjeg sučevog zvižduka nije bilo gotovo, iako je na semaforu i nakon regularnih 90 minuta stajalo 2:0.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade, nakon proigravanja Sansonea, Nicolas Dominguez je udarcem glavom s puno osjećaja prepolovio zaostatak, ali gostujući Nogometaši nisu htjeli da to bude samo utješni pogodak.

Nogometaši Bologne nastavili su s napadima do samog kraja, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Riccardo Orsolini koji se nakon odbitka našao sam pred golom, dok je vratar još bio na travi, ali je loše zahvatio loptu i završilo je preko gola.

Srpski reprezentativac Darko Lazović bio je na terenu od 40. minute, kada je zamijenio Kevina Lasanju.

Verona je sada izjednačena sa Spezijom, koja je prva iznad zone ispadanja, ali s utakmicom manje. Obje momčadi imaju po 26 bodova. Za Bolognu, s druge strane, nema brige jer zauzimaju osmo mjesto s 44 boda, 7 manje od Intera koji je trenutno na posljednjem mjestu koje vodi u europska natjecanja.