Veliki korak prema četvrtfinalu Kupa

Veliki korak prema polufinalu Kupa BiH napravili smo danas u Bijeljini, gdje smo u prvoj utakmici četvrtfinala opravdali ulogu favorita i rezultatom 3:1 pobijedili dugogodišnjeg premijerligaša Radnik, koji je u prošloj sezoni ispao iz najjačeg razreda bh. nogometa.

U utakmici u kojoj je Slobodan Jakovljević upisao 203. službeni nastup u dresu s lentom i tako iza sebe ostavio i aktualnog trenera Bijeljinaca Velibora Đurića, poveli smo već u 8. minuti kada je Tomislav Kiš upisao asistenciju, a Damir Zlomislić postigao naš prvi pogodak na utakmici.

Iako smo nakon toga propustili veliki broj prigoda za udvostručavanje prednosti, pogotovo na otvaranju drugog poluvremena, u 67. minuti mreža Radnika ipak se zatresla – ovog puta Zlomislić je bio asistent, a svoj prvi pogodak za Zrinjski postigao je Kiš.

Devet minuta kasnije stigli smo i do trećeg pogotka, kada je nakon kornera Kiša glavom pogodio Jakovljević, dok je u 77. minuti poraz Radnika ublažio Dušan Ristić.

Uzvrat je na programu za dva tjedna u Čitluku.

Strijelci: 0:1 – Zlomislić (8′), 0:2 – Kiš (67′), 0:3 – Jakovljević (76′), 1:3 – Ristić (77′)

FK Radnik Bijeljina: Lakić, Paranos, Došlo (72′ Maletić), Matković (85′ Gavrić), Vasić (46′ Maksimović), Ristić, Milošević (56′ Krstić), Despotović, Danilović, Rašević, Perišić.

HŠK Zrinjski: Marić, Jukić (68′ Tičinović), Zlomislić, Kiš, Ismajlegci, Jakovljević, Sučić (79′ Ilinković), Stanić (46′ Malekinušić), Memija, Magdić, Vukotić (68′ Mandić)