Treća četvrtina koštala Zmajeve: BiH poražena od Estonije uprkos fantastičnoj partiji Muse

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugoj pripremnoj utakmici od selekcije Estonije rezultatom 102:89.

Utakmicu smo otvorili u petorci Roberson, Vrabac, Musa, Lazić i Nurkić i na samom startu poveli rezultatom 10:2 nakon čega smo nastavili sa odličnom igrom i poveli 20:7. Ipak, Estonci se nisu predavali, te su se do kraja prve četvrtine vratili u igru i na odmor se otišlo pri rezultatu 22:16 u korist našeg nacionalnog tima.

Serijom 5:0 na otvaranju druge četvrtine, Estonci su došli na minus jedan, 22:21, no odbili smo taj nalet, pa smo u 16. minuti došli na plus pet, 37:32, no ‘‘žilavi‘‘ Estonci se ponovo nisu željeli predati, te se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednosti naše reprezentacije, 47:46.

Estonci su bolje ušli u drugo poluvrijeme, te su veoma brzo došli u vodstvo, a u 28. minuti susreta i do dvocifrene prednosti, bilo je 67:54, a ta prednost je na kraju treće dionice iznosila i maksimalnih plus 20, bilo je 79:59 u korist selekcije Estonije.

Vratili smo se u utakmicu serijom 14:3 na otvaranju posljednjeg perioda i došli smo na minus devet, bilo je 82:73 u korist Estonaca, no do kraja je Estonija zadržala prednost koju je stekla u trećoj četvrtini i na kraju stigla do pobjede protiv naše reprezentacije.

Kotsar je vodio Estoniju do pobjede sa 21 poenom, pet skokova i četiri asistencije dok je Kriisa dodao 16 poena uz sedam asistencija i dva skoka. Kullamae je susret završio sa 14 poena i tri asistencije dok je još dvocifren bio Hermet sa 12 poena i dvije asistencije.

Za pet litara rakije kazna od 7.100 kuna, za 10 pašteta 3 tisuće kuna. Građani BiH: ‘Pretjeruju na granici’

Kod nas je najbolji bio Musa sa 21 poenom, šest skokova i četiri asistencije dok je Nurkić dodao 18 poena i devet skokova. Lazić je susret završio sa 12 poena, sedam skokova i dvije asistencije, a Roberson je dodao 11 poena uz tri asistencije. Još su dvocifreni bili Gegić i Vrabac sa po deset poena. Gegić je dodao dva, a Vrabac tri skoka.

Bosna i Hercegovina – Estonija 89:102 (22:16, 25:30, 12:33, 30:23)

Bosna i Hercegovina: Nurkić 18, Musa 21, Roberson 11, Vrabac 10, Lazić 12, Halilović 5, Gegić 10, Atić, Kamenjaš 1, Čampara, Penava.

Estonija: Hermet 12, Kotsar 21, Kriisa 16, Kullamae 14, Raieste 9, Sokk 3, Tass 4, Treier 7, Dorbek, Drell 8, Kitsing, Vene 6.