TENIS SA DRUGE PLANETE: Đoković deklasirao Rubleva i plasirao se u polufinale Završnog Mastersa

Đoković je slavio nakon 69 minuta igre rezultatom 6:4, 6:1, a posebno je impresivan bio drugi set u kojem Rus nije imao apsolutno nikakve šanse.

Prvi set je proticao u dominantnoj igri oba Tenisera na svojim servis gemovima, a onda se dešava 10. gem u kojem Đoković dolazi do prve brejk lopte u meču i koristi je te dobija set rezultatom 6:4.

To je bio prvi od ukupno tri brejka koja će Novak napraviti u cijelom meču, s obzirom da je u drugom setu još dva puta oduzeo servis Rublevu, a u svojim servis gemovima izgubio samo četiri poena, što mu je omogućilo da drugi set dobije sa ubjedljivih 6:1.

Đoković je imao čak 81% ubačenog prvog servisa i nevjerovatnih 94% osvojenih poena na isti, a uz to je odservirao i 12 asova.

Još impresivniji je podatak da je meč završio sa fantastičnih 19 vinera i samo 6 neiznuđenih grešaka. Poređenja radi, Rublev je imao 18 vinera, ali i 17 neiznuđenih grešaka.

Đoković je ovom pobjedom ostvario plasman u polufinale turnira, a od ishoda večerašnjeg meča između Stefanosa Tsitsipasa i Daniila Medvedeva zavisi da li će Đoković još danas osigurati prvo mjesto u Crvenoj grupi. Ukoliko Tsitsipas savlada Medvedeva, Novak je definitivno prvi i u polufinalu će igrati protiv drugoplasiranog iz Zelene grupe, a to će biti pobjednik duela Taylor Fritz – Felix Auger-Aliassime.

Đokoviću će to biti 11. nastup u polufinalu Završnog Mastersa.

Tenis/Tenis-sa-druge-planete-dokovic-deklasirao-rubleva-i-plasirao-se-u-polufinale-zavrsnog-mastersa-809882″>sport1.oslobodjenje.ba