SVJETSKO PRVENSTVO: Srbija se ne predaje, Tajland pao 8:0!

Srbija – Tajland 3:0 (25:23, 25:17, 25:15)

odbojkašice Srbije pobijedile su Tajland i s prve pozicije u skupini idu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Momčad Danielea Santarellija još je neporažena i ovo im je osmi trijumf. Do sada su izgubili samo dva seta.

Utakmica je počela u izjednačenom ritmu. Srbija je sredinom seta povela 12:10. Tajlanđanke su uspjele održati priključak i biti u igri za preokret, što su i uspjele kada su preokrenule na 22:21. Srbija se izvukla i povela 4:1 u setovima.

Srbija je bolje započela drugi set i povela 7:4. Kasnije su dopustili protivnici da se približi na 12:11. Srbija je odbila taj napad i ponovno došla do tri poena prednosti (15:12). Srpkinje su ubrzale ritam i na kraju seta imale 23:16 te to iskoristile za 2:0.

Treći set također je počeo neriješeno kao i prvi. Potom se Srbija odlijepila na 10:8 i 15:10 u drugom dijelu seta. Bilo je i maksimalnih +6 kod 18:12 za srpske igračice koje su bez problema privele susret kraju.

Srbiju je predvodila Ana Bjelica s 15 poena, a poen manje dodala je Bojana Milenković.

Kod Tajlanđanki se istaknula Pimpicaja s osam poena. Hataja je imao pet poena.

Srbija sutra od 17.30 protiv Turske igra posljednji meč druge faze. Suparnik u četvrtfinalu bit će joj četvrtoplasirana momčad skupine F, a to je za sada Poljska.