back to top

STEFANOVIĆ NAKON NOVE POBJEDE: Pokušat ćemo nadmašiti prošlogodišnji rezultat

Košarkaši FMP Meridiana pokazali su da prošla sezona nije bila slučajnost te su ponovili izvrstan start, upisavši šestu pobjedu od početka, uz samo jedan poraz.

Ovaj put su slavili protiv MZT Skopje u dramatičnoj završnici, iako se činilo da su posao završili mnogo ranije. Ipak, nisu dopustili da ih sputa niz protivnika.

Nakon novog trijumfa svoje dojmove iznio je trener Pantere Nenad Stefanović.

Mi smo momčad koja živi od treninga i to nam je nedostajalo prije ove utakmice, što će nam poslužiti kao pouka da moramo igrati ozbiljno 40 minuta. Teško izborena, ali u konačnici zaslužena pobjeda za nas. U najavi utakmice rekao sam, iako znam da se neke izjave daju reda radi, ali stvarno sam tako mislio, da smo se ozbiljno pripremili za ovog suparnika i vidjeli ste danas koliko oni mogu biti opasni i odigrati kvalitetno. ofenzivna igra. Mislim da je samo raspored razlog za njihove rezultate od samog početka. Što se nas tiče, prvi tjedan nakon zadnje utakmice manje smo trenirali, malo ozljeda, nekih igrača nije bilorekao je Stefanović, a zatim istaknuo:

Mi smo momčad koja živi od treninga i priprema, a kada takva ekipa ima vikend bez utakmice, defanzivno to izgleda kao danas sa samo možda 15-ak minuta obrane koje bismo trebali odigrati, mislim najviše na treću četvrtinu. Ne mogu reći da se nismo borili, ali bili smo nonšalantni, ali kada je jedna lopta u pitanju, nikoga nije briga. Teške su to utakmice kada se pobjeda podrazumijeva, a poraz je katastrofa, međutim, meni je bitno da smo to iznijeli i da nakon šest kola imamo sedam-jedan. Sigurno da nakon prošlogodišnjih 5-1 nije bilo lako ponoviti, ali uspjeli smo ponoviti i nadmašitirekao je trener FMP Meridiana.

Na kraju se osvrnuo i na pad.

Ne znam što je tome uzrok, morat ću pogledati utakmicu. Prestali smo pritiskati loptu po cijelom terenu, a imali smo puno faulova. Jesmo li mislili da je igra gotova? Jesam li pogriješio u svom vođenju? Sve je to dio posla. Prvo što upada u oči je da smo bili bez bonusa, a igrali smo lagani prijenos i organizaciju igre i onda su ušli neki šutevi. S takvom razlikom igrali su bez pritiska i uz gotovo 40 posto šuta za tri i teškim udarcima uspjeli se približiti. Ovo nam je lekcija da ništa nije lako i da moramo ozbiljno shvatiti 40 minutarekao je Stefanović.

Perspektivni strateg osvrnuo se i na činjenicu da njegova momčad odlično starta drugu sezonu zaredom.

Mislim da se u drugom dijelu prošle sezone vidjelo da nas nitko ne shvaća olako. Možda su na početku ovoga bila neka poznata pitanja nakon ispadanja u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali ja vjerujem u ovu momčad, stručni stožer i sve ljude u klubu i mislim da uz malo sreće i dobrog rada, zdravlje , nastojat ćemo nadmašiti prošlogodišnji rezultatrekao je izbornik srpske reprezentacije.