SP: Norveška u drugom poluvremenu svladala Srbiju za vrijednu pobjedu

Rukometašice Srbije doživjele su poraz u prvom kolu drugog dijela Svjetskog prvenstva, pošto je nakon odličnog drugog poluvremena bila bolja Norveška 31:28 (14:17).

Od samog starta vidjelo se da su srpski rukometaši odlučni u ovoj utakmici. Krenuli su jako i od prve minute imali prednost.

Najprije su održavali prednost od 2 pogotka, au 20. minuti po prvi puta više od 4 pogotka (13:9).

U završnici poluvremena Norvežani stižu na zaostatak od 2 pogotka, ali Orbović u zadnjim sekundama poluvremena s devet metara pogađa za 17:14.

U prvom poluvremenu briljirao je Nemanja Milosavljev koji je upisao čak 7 obrana.

Drugo poluvrijeme počelo je novim obranama Milosavljeva koji je u kratkom vremenu stigao do 10 obrana. Srbija je povela s 5 golova razlike, ali od tog trenutka uslijedio je veliki pad.

Norveška je kažnjavala svaku pogrešku, au napadu su promašili dva zicera, pa se lopta izgubila na praznom golu i Norveška je prišla na gol minusa.

Radivojević je s dva pogotka dao oduška Srbiji da zadrži dva pogotka prednosti, no Norveška je bila u seriji i nezaustavljiva u napadu pa je 15 minuta prije kraja došla do prvog vodstva na utakmici.

Norveška tu nije stala i konstantno je povećavala prednost, a Srbiji kao da je ponestalo energije i hrabrosti u napadu. Kad su Norvežani poveli od 29:24 do 7 minuta prije kraja, vjerojatno su i najveći optimisti shvatili da je utakmica gotova.

Na kraju konačnih 31:28.

Nakon ove pobjede Norveška će imati 6 bodova, dok je Srbija ostala na 2, a plasman u sljedeći krug je samo u sferi teorije.