Skauti se remijem dodatno izdvojili na vrhu ljestvice

Otvaranje proljetnog dijela prvenstva u Premijer ligi je za rukometaše ljubuškog Izviđača bilo vrlo uspješno jer su protiv Sloge u Doboju sačuvali neporaženost, a ujedno i povećali bodovnu razliku spram prvog pratitelja Leotara.

Skauti su odigrali 32:32 u Doboju, iako su domaćini prijetili da ovaj meč zaključe u svoju korist. Imali su 16:14 na poluvremenu, kao i 32:31 u zadnjoj minuti meča. Ipak gosti su uspjeli izjednačiti i obraniti se od posljednjeg pokušaja Dobojlija. Jedan osvojeni bod značio je odmak na vrhu ljestvice jer je Leotar poražen u Banjaluci. Trebinjci su dosta toga prokockali protiv Borca jer su imali 13:9 na poluvremenu, a potom i 15:10. Ipak na isteku 58. minute Božo Tepić je postigao gol za konačnih 23:22. Luka Knežević i Luka Perić su u Borčevom taboru golgeterski bili najraspoloženiji sa po 5 golova, dok se Božo Tepić zaustavio na 4. Na drugoj strani, Vladan Arizanović je 6 puta zatresao mrežu.

– Cilj je popraviti ovo što nije bilo dobro u prvom dijelu sezone. Želimo nastaviti igrati onako kao što smo igrali na domaćem terenu uz male ispravke kako bi u nastavku sezone odigrali bolje. Potrebno je popraviti igru, pogotovo u defanzivi, koja nije bila na očekivanom nivou, rekao je trener Borca Mirko Mikić.

U jednom od zanimljivijih susreta Sloboda je u gostima savladala Gračanicu, dok je vrlo uzbudljivo bilo i u Maglaju. Er.B.