SIMIĆ: Hrabro idemo na preostale dvije utakmice

Nakon odličnog nastupa na prošlom Europskom prvenstvu gdje su u konačnici ostvarili svoj dosad najbolji rezultat, 11. mjesto, rukometna reprezentacija Crne Gore je na Svjetsko prvenstvo u Poljskoj i Švedskoj stigla s puno očekivanja.

Ipak njihove šanse za plasman u četvrtfinale su dvije utakmice do kraja u skupini I prilično kompromitirane poslije uvjerljivog poraza od Francuske u prvom kolu drugog kruga (35:24).

– Dolazili smo do jako dobrih pozicija za šut, ali i oni imaju golmana (Vincent Gerard) koji je bio veličanstven. Ne mogu da budem nezadovoljan, jer smo imali jako dobar pristup, a 1. poluvrijeme smo dosta solidno odigrali. Da smo realizirali zicere mogli smo biti izjednačili ili imati minimalno vodstvo, rekao je 45-godišnji stručnjak na klupi Crne Gore, Zoran Roganović, koji nije bio nezadovoljan igrom i pristupom reprezentativaca.

Ekipa se morala odmah okrenuti Poljskoj s kojom igraju večeras od 20.30 sati.

– Francuska je pokazala da je sila, takve fizičke predispozicije ima da je teško igrati s njom 60 minuta. S druge strane, mislim da smo parirali, ne mogu reći u većem dijelu meča, ali smo pokazali zube i da možemo da igramo čak i s njima. Lopta nije htjela u gol, ali ćemo poslije ove utakmice malo popričati i odmah se okrenuti sljedećem meču, poručio je Roganović.

Osim Poljske, Crnogorce u nedjelju očekuje i dvoboj sa Slovenijom.

– Nadam se da ćemo uspjeti poboljšati malo suradnju u obrani. Nemamo puno vremena, ali sam siguran da će biti bolje. Hrabro idemo na preostale dvije utakmice, radovalo bi me da izvučemo još neku pobjedu, da ne bude da smo u drugi krug ušli bez ikakvih ambicija, rekao je odlični golman Crne Gore Nebojša Simić. Er.B.