Sigurna pobjeda na Ilidži

Rukometašice Gruda gostovale su kod ekipe ŽRK Ilidža u sklopu 3. kola BHT Premijer lige i ostvarile pobjedu rezultatom 32:25.

Utakmica je počela vodstvom domaće ekipe od 1:0 što je ujedno bila i jedina rezultatska prednost koju je domaćin ostvario u ovoj utakmici. Uspjele su domaće igračice još dva puta doći do izjednačenja, u 15. minuti na 7:7 i u 22. minuti na 10:10. Sve ostalo je bilo u znaku ekipe iz Gruda, koja je cijelim tijekom utakmice imala rezultatsku prednost.

Sedam isključenja za Gruđanke u 1. poluvremenu, od čega tri za Mateu Šumelj i dvije za Karlu Lovrić, nisu Gruđanke obeshrabirile, nego naprotiv dodatno motivirale, da pokažu svoju kvalitetu. I uspjele su u tome, usprkos svim izazovima u utakmici u kojoj su ostale bez dvije isključene igračice i uz niz teško objašnjivih situacija u kojima su se našle tijekom utakmice.

Čestitke grudskim rukometnim kraljicama, na kvalitetnoj igri i velikoj borbenosti kojom su došle do još jedne pobjede i nova dva boda.

Sretno idućeg vikenda u domaćoj utakmici protiv odlične ekipe Krivaje koja je ostvarila uvjerljivu pobjedu (33:23) protiv jednog od kandidata za naslov prvaka BiH, ekipe Hadžića.

ŽRK Ilidža – HRK Grude 25:32 (11:15)