SERIJA A: Milan ispustio dobiveni derbi, Stanković nemoćan protiv lidera (VIDEO)

Nogometaši Milana ispustili su večeras na svom San Siru pobjedu u derbiju 17. kola Serie A protiv Rome, vodili su 2-0, ali je Vučica na kraju osvojila bod.

Milan je tijekom cijele utakmice bio bolji protivnik i nije bilo naznaka da će se bodovi podijeliti, ali je momčadi Stefana Piolija pala koncentracija u posljednjim minutama.

Pierre Kalula doveo je Rossonere u vodstvo pogotkom glavom u 30. minuti. Nakon asistencije iz kornera mladog Sandra Tonalija našao se sam u šesnaestercu, ali se francuski branič ipak morao snaći kako bi dobro zahvatio loptu.

U 77. minuti zablistao je još jedan mladi Talijan. Tommaso Pobega je u 77. minuti sjajno ušao u prostor s desne strane, što je Leao na vrijeme uočio i iskoristio, nakon čega veznjaku nije bilo teško svladati Ruija Patricija.

U 86. minuti Roma nakon kornera postiže pogodak i smanjuje rezultat na 2-1. Strijelac je bio Ibanez koji je odlično skočio i glavom uputio nebranjeni udarac te tako prepolovio rezultat.

Na kraju, u 3. minuti sudačke nadoknade ponovno nakon kornera dolazi do izjednačenja i šoka na San Siru. Najbolje se snašao Temi Abraham koji se našao na pravom mjestu nakon odlične obrane Tatarušana Nemanje Matića koji je skočio i odlično šutirao glavom.

Sampdoria našeg Dejana Stankovića bila je nemoćna protiv prvoplasiranog i do sada gotovo neporaženog Napolija u Genovi i poražena 2-0.

Posebno nije imala što tražiti nakon crvenog kartona Rinconu u 39. minuti.

Prije toga Samp je već bio u zaostatku nakon pogotka Osimena u 19. minuti na asistenciju Marija Ruija.

Nakon potpune inicijative, Eljif Elmas je postigao konačan pogodak u 82. minuti.