Radnički je pobjedom u derbiju izborio plasman na F4

Vaterpolisti Radničkog branit će tron ​​na završnom turniru Kupa Srbije pošto su u četvrtfinalu tog natjecanja svladali Šabac u svom bazenu rezultatom 12:9. Kragujevčanima će ovo biti peti uzastopni nastup na “final fouru”, a u sva prethodna četiri su igrali u finalima iz kojih su osvojili dva trofeja.

Za razliku od prethodnog dvoboja odigranog prije mjesec dana kada su Kragujevčani na istom mjestu slavili rezultatom 11:2, ovoga puta bilo je puno neizvjesnije, pogotovo u prvom poluvremenu.

Radnički je dva puta stigao do “plus dva” (2:0, 4:2), suparnik je oba puta izjednačio rezultat (2:2, 4:4). Ipak, u posljednje tri minute prvog poluvremena domaći su napravili seriju od 4:0 i na poluvrijeme otišli s dvostrukom prednošću – 8:4.

U nastavku susreta izabranici Uroša Stevanovića održavali su stečenu prednost, a u jednom trenutku imali su i pet golova “viška” (10:5).

U momčadi Radničkog najefikasniji je bio Nemanja Stanojević s tri gola, a pratio ga je Aleksa Ukropina s dva. Na drugoj strani trostruki strijelac bio je Kristijan Schulz, a po dva su dodali Tubić i Barać.

Isti protivnici sastaće se u četvrtak od 18.45 na trećem turniru Regionalne lige koji se igra u Šapcu, gde će Radnički snage odmeriti sa Novim Beogradom (petak 20.30) i zagrebačkom Mladošću (subota, 11. 30 sati).

“Final Four” Kupa Srbije na rasporedu je 28. i 29. siječnja, a ždrijeb polufinalnih utakmica održat će se u ponedjeljak od 12 sati u prostorijama Vaterpolo saveza Srbije.

Radnički – Šabac 12:9 (3:2, 5:2, 2:2, 2:3)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD Radnički. suci: Jovančević i Beljin.

RADNICI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 3, Janković 1, Ćuk 1, Vico 1, Ukropina 2, Poznanović, Pljevančić 1, Radulović 1, Lukić 1, Vrlić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković, Repanović, Kopcev, Krug, Barac 2, Stanić, Tubić 2, Šulc 3, Stojanović 1, Sakudinov 1, Gavrilović, Toholj. Trener: Ličanin.