PROBUDIO LIVERPOOL: Redsi demolirali United na Anfieldu, Salah prestigao Fowlera! (VIDEO)

Nogometaši Liverpoola uvjerljivo su svladali Manchester United rezultatom 7:0 u derbiju 26. kola Premier lige. Posebno je bio raspoložen trojac Gakpo, Nunez i Salah, pa se ova momčad nakon šest golova u drugom poluvremenu uključila u borbu za Ligu prvaka.

Liverpool je u prvom poluvremenu imao kontrolu nad posjedom lopte.

Redsi to nisu mogli realizirati šutevima.

Vragovi su u prvih 45 minuta imali čak tri udarca prema golu.

Iz prvog udarca na gol Liverpool je poveo u 43. minuti golom Kodi Gakpa. Akcija se odvijala u praktički tri poteza kada je Allison dodao Robertsonu koji je potom odigrao loptu u Nizozemčev prostor.

Liverpool je zapalio u nastavku i odmah na početku u tri minute bilo je 3:0 za momčad Jurgena Kloppa. U 47. je udvostručio prednost Nunez koji je iskoristio zbunjenost Unitedove obrane.

Onda je 50. Gakpo postigao je drugi pogodak nakon što je izbio Salahovu kontru i svladao De Geu. Egipćanin je u 67. minuti pogodio za 4:0 na dodavanje raspoloženog Nuneza.

Nakon što je United u 73. minuti pogodio vratnicu, Liverpool zabija peti gol a Nunez drugi u meču. Iskoristio je ubacivanje Hendersona.

U 83. minuti bilo je 6:0 nakon što je drugi put pogodio Mo Salah. Srušio je rekord Robbieja Fowlera od 128 golova u Premier ligi za klub. Povisio je na 7:0 Roberto Firmino u 89. minuti.

Nakon ovog trijumfa Liverpool ima tri boda manje od Tottenhama na 4. poziciji koja vodi u Ligu prvaka. United je treći iza Cityja i Arsenala.