Pobjedom u derbiju u drugi dio prvenstva

Drugi dio prvenstva otvorili smo na isti način kako samo zaključili prvi – pobjedom.

U derbiju protiv Sarajeva, koji je odigran pred praznim tribinama stadiona Rođeni u Mostaru, slavili smo rezultatom 2:0 te smo se tako još više učvrstili na liderskoj poziciji pa sada uz utakmicu manje imamo šest bodova više od Širokog Brijega i Borca.

Do vodstva smo stigli pogotkom Marija Tičinovića, koji je u 32. minuti na sjajan način završio akciju u kojoj je na kraju asistenciju upisao Nemanja Bilbija – Tičinović je majstorski pogodio s vrha kaznenog prostora.

U nastavku smo sigurnom igrom čuvali pogodak prednosti i strpljivo čekali prigodu za drugi gol koja je stigla u 73. minuti, kada je Tičinović ubacio s lijeve strane, a Bilbija glavom pogodio za 2:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Bila je ovo naša peta prvenstvena pobjeda u isto toliko posljednjih utakmica protiv Sarajeva, a ova tri boda imaju i dodatnu težinu jer smo prvi put u povijesti preuzeli prvo mjesto na vječnoj premijerligaškoj tablici koje smo preuzeli upravo od našeg velikog rivala s Koševa.

Momčad Krunoslava Rendulića sada se okreće srijedi i Kup gostovanju protiv Radnika u Bijeljini.

FK Sarajevo – HŠK Zrinjski 0:2

Strijelci: 0:1 – Tičinović (32′), 0:2 – Bilbija (73′)

FK Sarajevo: Šahinović, Vršajević, Martinović, Šerbečić, Radović (83′ Tomašević), Balta, Čirjak (65′ Vrančić), Varešanović (83′ Salčin), Kyeremeh (65′ Čataković), Ziljkić, Renan.

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Ilinković (63′ Kiš), Sučić, Ivančić, Tičinović (79′ Jukić), Ćuže (90′ Stanić), Bilbija.