back to top

PL: Arsenal pokazao zašto je lider, golman Vile tragičar (VIDEO)

Nogometaši trenutno lidera Arsenala svladali su Aston Villu rezultatom 4-2 u 24. kolu Premier lige.

Domaći su poveli već u petoj minuti preko Olija Witkinsa koji je driblingom pronašao sebi prostor pored vratara i preciznim udarcem po zemlji pogodio lijevi kut gola.

No, trenutni vodeći nije dugo čekao na izjednačenje, samo 11 minuta. Bukayo Saka našao se na pravom mjestu nakon odbijene lopte od centaršuta i poravnao rezultat snažnim udarcem pod gredu.

Izjednačenje ipak nije pomelo igrače Aston Ville pa su od 31. minute ponovno bili u vodstvu. Sjajnu akciju završio je Phily Coutinho, nakon što je njegov suigrač lucidno promašio loptu. Zahvaljujući ovom pogotku njegova je momčad vodila na poluvremenu i krenula prema iznenađenju.

No, u drugih 45 minuta, točnije bilo bi reći 98 minuta – s obzirom da su dva odlučujuća pogotka postignuta u sudačkoj nadoknadi – Arsenal je pokazao zašto je dominantan ove sezone.

Prvo je Zinchenko drugi put na utakmici izjednačio u 61. minuti, kada su mu čuvari dali sve vrijeme svijeta da se pripremi za šut nakon dodavanja Edegarda, što je on i iskoristio.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Jorginho je “topovskim udarcem” zatresao gredu, a vratar Martinez se nesretno našao na krivom mjestu, a potom se lopta od njega odbila u gol, za potpuni preokret. Točku na i stavio je Martinelli na samom kraju, nakon što je u kontranapadu pogodio potpuno prazan gol, jer je vratar utrčao u protivnički šesnaesterac kako bi sve snage bile usmjerene na moguće izjednačenje.