Novak o stanju ozljede: Da se po jutru dan poznaje…

Novak Đoković startao je na Australian Openu pobjedom protiv Španjolca Roberta Caballesa Baene 3:0 u setovima.

Ono što je najviše zanimalo Novakove navijače je stanje zadnje lože, koje muči najboljeg srpskog tenisača još od turnira u Adelaideu.

Noga je dobra, ali nije idealna. Zadnjih nekoliko dana nisam trenirao onoliko koliko sam želio. Nadam se da će stvari ići dobro od prvog do posljednjeg boda. Sve je išlo na bolje kako je utakmica odmicala i to je ono što me ohrabrujerekao je Novak Đoković nakon meča i nastavio:

– Testirao sam nogu na početku. Razmišljao sam usko, da se zaštitim, zato mi je trebalo vremena da se priviknem na utakmicu, da se slobodnije krećem. Kako je meč odmicao, osjećao sam se sve bolje i bolje. Dobro je servirao, ali u drugom dijelu drugog seta počeo sam igrati u drugom prijenosu. Stvarno sam sretan što sam uspio završiti meč kako jesam.

No, kako je meč odmicao, Novaka je ohrabrilo stanje njegove ozljede.

U trećem setu noga je bila bolja. Vidjet ćemo što će biti sutra kada lijekovi i djelovanje tableta popuste. Dobra stvar je dan odmora, daje vam priliku za regeneraciju. To iskustvo od prije dvije godine mi je pomoglo. Ako se po jutru dan poznaje – sve će biti dobrozavršio je najbolji srpski tenisač.