NEVJEROJATNI DONČIĆ DOŠAO DO DEVETOG TRIPLE-DOUBLEA SEZONE: HISTORISJKI PORAZ WARRIORSA

Dallas je već nakon prve četvrtine imao veliko vodstvo od 34:15. Wood je rano preuzeo inicijativu na parketu postigavši 9 od prvih 13 koševa Dallasa dok je Dončić u utakmicu ušao nešto sporije, ali ju je zaključio tako da je postigao posljednjih 11 poena svoje momčadi na susretu.

Pelicansi su igrali bez tri najbolja strijelca – Ziona Williamsona, Brandona Ingrama i CJ-a McColluma. Jonas Valančiunas je bio najbolji kod gostiju s 25 pena i 10 skokova. Naji Marshal je dodao 24 poena, a Herbert Jones 18.

Boston Celticsi došli su do šeste pobjede u posljednjih osam utakmica. Na krilima Jaysona Tatuma s 34 poena te Jaylena Browna s 29 i Malcolma Brogdona s 23, slavili su 121:116 protiv San Antonio Spursa. Josh Richardson, Zach Collins i Tre Jones postigli su svaki po 18 poena za San Antonio.

Orlando Magic je došao do historisjke 115:101 pobjede nad Golden State Warriorsima. Paolo Banchero s 25 poena i Franz Wagner odveli su ga do prve pobjede na gostovanju kod Warriorsa u zadnjih deset godina. Bio je to ujedno i drugi poraz zaredom za Golden State u NBA ligi.

Anthony Lamb je s klupe osigurao 26 poena Golden Statea, 14 u prvoj četvrtini od čega su bile četiri trice. Bio je to njegov najbolji učinak u karijeri kad se gledaju susreti u kojima nije bio u početnoj postavi.

Bullsi pobijedili Jazz

Zach LaVine je pogodio tri uzastopne trice u ključnim trenucima četvrte četvrtine utakmice Chicago Bullsa i Utah Jazza (126:118) te je tako prelomio utakmicu u korist svoje momčadi, a pomogao mu je i DeMar DeRozan s 25 poena.

Nakon što je u petak navečer pogodio 11 trica u partiji od 41 poena protiv Philadelphije, La Vine je sada s tri uzastopne trice odveo Bullse iz zaostatka u vodstvo od osam razlike koje je na kraju sa suigračima i sačuvao do kraja. Najbolji kod Utaha je bio Lauri Markkanen s 28 poena.