Najbolje Partizanovo gostovanje dosad: Žalgiris deklasirao pred svojima!

U utakmici 23. kola Eurolige Košarkaši Partizana pobijedili su u Kaunasu ekipu Žalgirisa rezultatom 88:74.

Crno-beli su fantastično ušli u ovu utakmicu, u prva četiri minuta utakmice čak četvorica crno-belih upisala su se u strelce Papapetra, Leday, Lessor i Panther za vođstvo od 9:4.

Lessor je bio dominantan pod košem, a iako je bilo nekoliko propusta u obrani, crno-bijeli su imali apsolutnu kontrolu utakmice, Papapetrou je pogodio tricu za vodstvo 18:9, trener Žalgirisa bio je primoran tražiti pauza. Dvije i pol minute prije kraja prve trećine Pantera je pogodila za 20:9, čime je Partizan napravio seriju 9:0. Domaćin je nakratko uspio prekinuti seriju crno-bijelih, no onda je na scenu stupio Dante Exum koji je vezao pet poena, a na kraju prvog dijela rezultat je bio 26:13.

Crno-bijeli su bili dominantni iu drugoj četvrtini, Ledej je otvorio ovaj dio igre tricom, a onda je Smailagić pogodio tricu i srpski klub je došao do prednosti od 15 poena, no to nije bilo sve, uslijedila je još jedna trica, ovoga puta strijelac je bio Avramović . Partizan je sve držao pod kontrolom, Papapetru je bio dobar s linije slobodnih bacanja, a onda je Panter pogodio novu tricu za plus 22.

Došlo je do malog opuštanja u igri srpskog sastava, ali su do kraja poluvremena uspjeli sačuvati veliku prednost 30:47.

Na početku drugog poluvremena sasvim druga priča, Lesor je ušao u problem s faulovima. Brazdeikis je odigrao sjajno, vratio je poene nakon trice Papapetroua, međutim, grčki Košarkaš uspio je ponovno zabiti i održati Partizan u životu. Ipak, Žalgiris je u trećoj četvrtini pogodio sve, crno-bijeli su uspjeli vratiti Žalgiris na samo 7 poena zaostatka, a na kraju treće četvrtine rezultat je bio 61:54.

Partizan se probudio u posljednjoj dionici, uslijedili su poeni Exuma i Smailagića za novih plus 13, nakon čega je trener Žalgirisa bio prisiljen na time-out. Ledej je promašio nakon finte ubačaja iz skraćenog kuta, pa Smailagić hvata ofenzivni odbijanac, a Nanelli pogađa tricu s centralne pozicije, nakon čega slijedi sjajna obrana i zakucavanje Ledeja. Petljao se Edgaras Ulanovas koji je ubacio preko Trifunovića, Nanelli potom iznudio dva slobodna bacanja i održao prednost gostiju.

Partizan je dugo održavao prednost od 17 koševa, a onda nova trojka za ogromnih 20 koševa razlike. Crno-bijeli su se sjajno branili, održali prednost i ostvarili važnu pobjedu u Kaunasu rezultatom 88:74.