NADAL U EPSKOM MEČU SRUŠIO ĐOKOVIĆA I PLASIRAO SE U POLUFINALE ROLAND GARROSA

Čovjek koji je 13 puta osvajao pariški Grand Slam u epskom četvrtfinalu pobijedio je prvog igrača svijeta Novaka Đokovića s 3:1 u setovima nakon više od četiri sata fantastičnog tenisa. Po gemovima je bilo 6:2, 4:6, 6:2 i 7:6 (4) za Španca.

Nadal će u polufinalu igrati protiv Alexandera Zvereva. Ovom pobjedom Nadal je smanjio prednost Đokovića u međusobnim susretima na 30:29, a napravio je i ogroman korak u utrci za najvećeg svih vremena. Naime, Nadal ima 21 Grand Slam, a Đoković i Federer su ostali na 20 osvojenih najvećih turnira. Španac će sad imati lijepu priliku da se dodatno odvoji na vrhu vječne liste.

Meč u Parizu bio je pravi duel titana, dostojan dvojice najboljih igrača u historiji tenisa. Nadal je sjajno otvorio meč, konstantno je imao prednost, ali Đoković je pokazao nevjerovatnu mentalnu snagu i tvrdoglavo se odbijao predati.

Gledatelji su mogli uživati u nestvarnoj borbi dvojice fantastičnih gladijatora, a na kraju je Nadal više zaslužio ovu pobjedu.

Nadal je već u prvom gemu oduzeo servis suparniku, a pri rezultatu 3:1 napravio i dvostruki break i potom mirno priveo set kraju rezultatom 6:2.

Peti nositelj je fantastično krenuo i u drugi set. Đoković je u prvom gemu spasio čak šest break lopti, ali ne i sedmu. Nadal je nakon 13 minuta poveo 1:0, a zatim suparniku oduzeo još jedan servis za 3:0. Ipak, prvi Teniser svijeta je pronašao izgubljenu igru uzvrativši s četiri gema u nizu za vodstvo 4:3. Đoković pri vodstvu 5:4 radi još jedan break za 6:4 i 1:1 u setovima.

I na otvaranju trećeg seta je Đoković izgubio svoj početni udarac. Nadal je poveo 2:0, a kada je pri rezultatu 3:1 napravio i drugi break za 4:1, u trećem setu više nije bilo spasa za srbijanskog Tenisera.

U četvrtom setu Đoković je bolje krenuo, poveo je 3:0 uz jedan oduzeti servis. Prednost je držao do rezultata 5:4 kada je servirao za set. Imao je dvije set lopte, no nije ih uspio iskoristiti, s druge strane Nadal je iskoristio drugu break loptu za 5:4 i povratak u set. Obojica su potom osvojila svoje servisa i odluka je pala u trinaestoj igri.

Nadal je sjajno ušao u tie break, poveo je 3:0, pa 6:1 i stigao do pet meč lopti. Đoković je čudesno spasio četiri meč lopte, ali ne i petu. Nadal je tako nakon četiri sata i 16 minuta igre slavio s 3:1 u setovima.

Nadal će u polufinalu igrati protiv Nijemca Alexandera Zvereva koji je u četvrtfinalu pobijedio Španca Carlosa Alcaraza sa 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (7).