Na korak do cilja: Igokea pružila snažan otpor, ali rutinska pobjeda Partizana!

na korak do cilja: igokea pružila snažan otpor, ali rutinska pobjeda partizana!

U 25. kolu regionalne ABA lige Košarkaši Partizana pobijedili su Igokeu rezultatom 89:74.

Obje ekipe su ušle efektno u susret, za goste su pogađali Delalić i Đorđević, a za Partizan uzvratili Madar i Trifunović – 5:5. Partizan se brzo odlijepio, poenima Madara, Papapetroua i Smailagića. Crno-bijeli su stigli do dvoznamenkaste prednosti, Avramović i Andušić su bili precizni s linije slobodnih bacanja i tada je bilo 27:16, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 33:25.

U nastavku je Vukčević pogodio tricu, a Nerandžić lake poene za svoju momčad, nakon nekoliko prilika koje Partizan nije iskoristio i gosti su smanjili rezultat na minus sedam.

Narandžić je postigao nove poene, Košarkaš Igokee pet poena i vratio svoj tim na 38:34. Uslijedila je prava raspucavanja, a na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 50:44. Laktašani su dobro otvorili drugo poluvrijeme, napravili seriju i prišli na samo dva poena zaostatka. Ledej je zaustavio nalet rivala, a onda mu se pridružio Panter i Partizan se brzo vratio u igru. Kondić je dobio nesportski faul, a onda je uslijedila serija crno-bijelih od 8:0.

No, Igokeu je u životu držao Nerandžić koji je ubacio još jednu tricu, a onda je precizan bio i Yoshilo. Papapetrou je pogodio tricu za Partizan, a rezultat na kraju treće dionice bio je 68:57 za domaće.

U posljednjoj dionici nova trojka gostiju, precizan je bio Kondić, a onda je Avramović napravio seriju i Partizan je došao do prednosti od 13 poena. Partizan je nekoliko puta griješio, pa je Igokea ušla u seriju od 8:0 – 85:70. Oporavljeni Balša Korpivica uđe u dvor.

Anđušić je prekinuo niz gostiju, a rezultat je na kraju utakmice glasio 89:74. Na taj način crno-beli su napravili još jedan korak ka svom cilju, a to je prvo mesto na kraju regularnog dela i prednost domaćeg terena u plej-ofu. Oni sada vode u poretku s skorom 22-2.