Maccabi prekinuo Partizanov pobjednički niz!

Košarkaši Partizana u 18. kolu Eurolige poraženi su na gostovanju kod Maccabija rezultatom 90:81.

Partizan je loše ušao u ovu utakmicu, nekoliko loših posjeda i ne baš dobra ofenzivna rješenja dali su Maccabiju četiri puta priliku za pogodak i vodstvo 8:0 na startu susreta. Gosti su nakon 12:0 upisali prve bodove. Smailagić je promašio šut za tri poena, pa je Zack Leday uhvatio ofanzivni skok i postigao prve poene za crno-bijele 12:2.

Na poen Jamesa Nunnellyja uslijedile su dvije vezane trice Bonzieja Colsona iz lijevog kuta, a Lessor je pogodio jednu s linije slobodnih bacanja, 18:5.

Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 24:13 za domaće. Maccabi je u istom ritmu nastavio i početkom sljedeće trećine, Adams je pogodio dugu dvojku preko Kevina Pantera na početku druge četvrtine, a kapetan Partizana odmah uzvratio tricom na drugoj strani. Sjajno je odigrao Lorenzo Brown, a na drugoj strani Leday je uspio povući osobnu grešku i dva slobodna bacanja, a razlika je i dalje bila velika u korist Maccabija 30:21.

Pantera i Uroš Trifunović su postigli nove poene za smanjenje razlike, a trener Maccabija je bio prisiljen tražiti time-out. Do kraja poluvremena Partizan se uspio približiti Maccabiju na sedam razlike, a rezultat je bio 46:39.

Crno-bijeli su sjajno započeli drugo poluvrijeme, Avramović je ubacio tricu i smanjio zaostatak, no uslijedile su greške crno-bijelih i Maccabi je ponovno došao do prednosti od 10 poena.

Eksum je držao crno-bele u životu koševima sa linije slobodnih bacanja, bilo je nekoliko promašaja Košarkaša Makabija za tri poena, ali crno-beli to nisu uspeli da iskoriste, Lorenzo Braun je ubacio trojku i na kraju trećoj dionici Maccabi je vodio 11 koševa. Avramović je postigao prve poene u četvrtoj četvrtini, potom je Sorkin pogodio za domaće, ali je sjajni Aleksa održao Partizan u životu i smanjio prednost svog tima, a trener Maccabija je bio primoran tražiti time-out. Makabi je ponovo uspeo da napravi veću razliku, ali je Kevin Panter odigrao odlično, postigao je koš ispod faula i crno-beli su se ponovo približili na četiri poena zaostatka.

No, nakon time-outa Željka Obradovića, uslijedila je trica Maccabija. Na kraju susreta rezultat je bio 90:81.