back to top

LE: Kapetani Uniteda poklonili Sevilli polufinale, Dybala za “spašavanje Rome u zadnji čas”, Kostić i Vlahović nastavljaju borbu za trofej (VIDEO)

le: kapetani uniteda poklonili sevilli polufinale, dybala za "spašavanje rome u zadnji čas", kostić i vlahović nastavljaju borbu za trofej (video)

Od večeras su poznati parovi polufinala Europske lige, nakon što su odigrani uzvratni susreti četvrtfinala.

Ovo je definitivno noć koju će navijači Manchester Uniteda željeti zaboraviti. Nakon 2:2 na Old Traffordu, momčad Erica Ten Haaga doživjela je pravi debakl izgubivši od Seville na stadionu Ramón Sánchez Pijuan s uvjerljivih 3:0.

I to na koji način! Katastrofalne pogreške onih koji su trebali biti lideri na terenu, kapetana Harryja Maguirea i zamjene Davida De Gee.

Branič gostiju već u 8. minuti dao prednost rivala, kada je htio vratiti loptu De Gei iako je bio okružen trojicom protivničkih igrača, što mu nije pošlo za rukom, pa je En Nesiri iskoristio njegovu nepažnju i donio prednost Andalužanima.

Poluvrijeme je otišlo s minimalnom prednošću Seville, no već dvije minute nakon povratka na teren Loic Bade je udvostručio prednost, dok je Ann Nesiri u zapečatio mu je sudbinu u 81. minuti Kvragu, kad je još jednom prihvatio velikodušnost suparnika, jer je De Gea praktički dodao loptu napadaču Maroka nakon duge lopte koja je ničim izazvana krenula prema njemu.

Nakon što je Inter jučer izbacio Benficu u Ligi prvaka, talijanska momčad večeras je doživjela propast u drugom lisabonskom velikanu, jer je Juventusu nakon minimalne pobjede u Torinu bio dovoljan remi (1-1) u Portugalu.

Adrien Rabiot doveo je Staru damu u vodstvo u 9. minuti, a samo jedanaest minuta kasnije Marcus Edwards je pogodio jedanaesterac za, ispostavit će se, konačan rezultat, jer do kraja utakmice više nije bilo golova.

Dušan Vlahović bio je na terenu kao starter do 71. minute, kada ga je zamijenio Arkadijuš Milik, dok je Filip Kostić u igru ​​ušao u 78. minuti umjesto Chieze.

Nakon što je Royal Union izdržao u prvoj utakmici i iznio remi (1-1) iz Njemačke, Bayer Leverkusen je večeras lako izborio polufinale, s 4-1 u gostima.

Već na poluvremenu bilo je 0-2. Domaće je odmah na početku, u drugoj minuti, načeo Moussa Diaby, a prednost je udvostručio Mitchell Baker u 38. minuti.

Na 3:0 povisio je Jeremy Frimpong u 61. minuti, a konačan rezultat postavio je Adam Hlozek u 79., nakon što je Cassper Terho u 65. dao nadu belgijcima, što se pokazalo samo utješnim golom.

Feyenoord je došao u Rim s prednošću od 1-0 iz prve utakmice, došao je nadomak da je materijalizira, ali je na kraju posustao nakon produžetaka protiv Rome, jer su poraženi 4-1.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale. Ipak, u 60. minuti Leonardo Spinacola neutralizira prednost koju su gosti donijeli sa sobom.

Gosti su ipak došli nadomak polufinala jer je Brazilac Igor Paixão udario glavom u 80. minuti nakon ubačaja s desne strane, ali Paolo Dybala diže Olimpico na noge u 89. minuti i odveo dvoboj u produžetkekada se dobro snašao u šesnaestercu.

Tada je bilo jasno da je psihološka prednost na strani Vučice, što su potvrdili i golovi El Shaarawija u 101. i Lorenza Pellegrinija u 109. minuti, pa Roma nakon prošlosezonskog trofeja u Ligi konferencija nastavlja borbu. za još vrjedniji trofej.

Za finale će se Juventus boriti protiv Seville, odnosno Roma protiv Bayer Leverkusena.