LACIO POJAČAO IZA VEĆIH: Sergej zabio u pobjedi Vlahovića i Kostića! (VIDEO)

lacio pojačao iza većih: sergej zabio u pobjedi vlahovića i kostića! (video)

Nogometaši Lazija slavili su u derbiju 29. kola Serie A na svom Olimpicu protiv Juventusa s 2-1.

Domaći su poveli u 38. minuti donio kapetan Sergej Milinković-Savić. Nakon ubačaja Zakanjija s lijeve strane na drugu stativu, fizički je dominirao u duelu s Bremerom i lakoćom svladao Šcešnoja.

No, Lazio nije izdržao do poluvremena, a samo četiri minute kasnije uslijedilo je izjednačenje. Bremer je odlično skočio, ali njegov udarac glavom brani Provedel. Adrien Rabiot se u početnom udarcu našao sam pred golom, ali je vratar Lazija skinuo dres, ali je Francuz bio uspješan u drugom pokušaju i glavom poslao loptu u mrežu.

Zakanji je vratio prednost momčadi Maurizija Sarrija u 53. minuti, kada je nakon asistencije svom učinku dodao gol. Najveći posao u ovoj situaciji napravio je Luis Alberto svojim lucidnim potezom, kada je petom izigrao strijelca ostavivši ga potpuno samog.

U momčadi Juventusa od početka su bili srpski reprezentativci Filip Kostić i Dušan Vlahović koji su imali nekoliko dobrih prilika, prvenstveno glavom, ali ih nisu realizirali. Upravo nakon jednog takvog promašaja, kada je lopta otišla preko grede, srpski dvojac napustio je igru ​​u 63. minuti, a zamijenili su ih Arkadiusz Milik i Federico Chiesa.

Lazio se sada učvrstio na drugom mjestu ljestvice sa 58 bodova, pet više od gradskog rivala Rome, dok je neupitni lider Napoli sa čak 74 osvojena boda. Juve je pak ostao na sedmoj poziciji koja ne vodi u europska natjecanja sa 44 boda, 4 manje od šestoplasirane Atalante.