Kćeri bure donose rekordni, 8.naslov prvakinja BiH u Grude

Derbi utakmica dvije vodeće ekipe prvenstvene ljestvice, donijela je dobar i borben rukomet u kojem su prvakinje BiH tijekom cijelog susreta bile bolje i na kraju uvjerljivom pobjedom i matematički potvrdile osvajanje 8.naslova prvakinja BiH.

Gruđanke su startale jako i odmah na početku povele 3:0, da bi nakon toga domaća ekipa uspjela uhvatiti priključak ,a u 12.minuti doći i do jedinog izjednačenja na utakmici (6:6). Nakon toga grudske rukometašice pojačavaju tempo i do kraja poluvremena ostvaruju prednost od 4 gola.

Drugo poliuvrijeme gošće otvaraju bolje i sve do 47.minute igraju dobro uz prednost do 7 golova. Međutim od 47. do 51.minute Gruđanke upadaju u malu krizu u kojoj su domaće igračice uspjele doći na samo 3 gola zaostatka (28:31). To je očito aktiviralo alarm pa kćeri bure tada kreću u silovitu završnicu u kojoj su u 9 zadnjih minuta napravile 8:2 te tako došle do uvjerljive pobjede.

Odlična utakmica naših rukometnih prvakinja kojom su potvrdile osvajanje rekordnog, 8 .naslova prvakinja BiH, što nitko u povijesti BiH ženskog rukometa do sada nije uspio. Ujedno su naše rukometne kraljice nastavile pobjednički niz u BiH zvaničnim natjecanjima(Premijer liga i KUP BiH) u kojima je ovo bila 33.uzastopna pobjeda. Daleko je to još od niza nepobjedivosti od 2014-2019.godine) u kojem je bilo 126 utakmica bez poraza, ali tko zna…

Ovim putem zahvaljujemo ekipi RK Hadžići na fer i sportskoj igri , na srdačnom gostoprimstvu, baklavama , hurmašicama i ostalim bajramskim slasticama i želimo im puno sreće u nastavku sezone.

Našim rukometnim kraljicama , velike, iskrene čestitke na osvojenom 8.naslovu rukometnih prvakinja BiH i puno sreće do kraja sezone!

RK Hadžići – HRK Grude 30:39 (14:18)

19.Kolo BH Telecom Premijer lige za rukometašice

Suci: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banja Luka)

Nadzornik: Marin Primorac (Ljubuški)

RK Hadžići

Anisa Selimović, Sajra Hamurović, Anđela Stojanović 9,Ajla Čajić 2, Dejana Kulić 1, Amna Đurđević, Sara Čahtarević , Adna Halebić 6, Samra Fejzić , Amina Duratbegović 1, Sumea Lokvančić, Amina Hadžiabdić 8, Šejla Ganić 3,Zerina Čajić, Lamija Spiljak

Trenerica: Alma Hadžović

Sedmerci: 3(2)

Isključenja: 6 minuta

HRK Grude:

Martina Šumelj, Matea Šumelj 3, Paula Miloš, Ivana Alpeza, Anja Boban, Teodora Petković 7, Mia Lugonjić 4, Lea Bošnjak 2, Ina Džidić, Milena Vujisić, Karla Lovrić 7, Josipa Zubac 2, Gabriela Rašić, Jovana Ilić 14

Trenerica: Zlata Zubac

Sedmerci:5 (4)

Isključenja: 8 min

Post Kćeri bure donose rekordni, 8.naslov prvakinja BiH u Grude je prvi puta viđen na Grude Online.