Juniori Hajduka plasirali se u finale Lige prvaka

Juniori Hajduka na stadionu Servettea u Ženevi pobijedili su Milan rezultatom 3:1 i plasirali se u finale Lige prvaka za juniore.

Momčad Marijana Budimira u ovom susretu imala je ogromnu podršku svojih navijača, a Hajduk će u finalu snage odmoriti s AZ Alkmaarom koji je nakon penala izbacio Sporting.

Obje ekipe u ovaj susret ušle su jako oprezno, ali je Milan prvi zaprijetio preko El Hilalia koji je pucao ravno u vratara Buljana.

Hajduk je pokušavao stvoriti pritisak i doći do lopte koje je bila u posjedu Talijana.

U 18. minuti prvu priliku stvorili su Hajdukovci. Hrgović je dao Pukštasu koji je poslao loptu na drugu stativu ali je Vrcić zakasnio i prošlo je bez pogotka.

Nakon toga uslijedile su dvije prilike za Milan. Buljan je ponovno obranio Casaliju, a onda su igrači Milana pogodili gredu. Nakon ubačaja iz kornera Cuenca je pucao glavom, ali je greda spasila Splićane.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, Hajduk je svakako bolje otvorio susret, a Milan unatoč velikim šansama nije uspio zabiti.

Hajduk je drugo poluvrijeme otvorio golom.

U 51. minuti Brajković je sjajno spasio loptu na aut liniji i ušao u šesnaesterac, Antunović je odvukao dva igrača i Brajković krasno nalazi Jeru Vrcića koji zakucava loptu u gol za 1:0.

Ni Milan se nije predao. El Hilali je u 56. minuti ostao potpuno sam u petercu. Iako nije najbolje pucao Buljan je uspio izvaditi loptu ispod grede.

Nakon ubačaja iz kornera Cuenca je dobro pucao, no Hrgović je bio na gol liniji i izbio loptu.

Nakon toga uslijedio je drugi gol za Hajduka. Možemo slobodno reći jedan od ljepših golova. Rokas Pukštaš je sjajno naletio glavom na loptu, koju je Brajković ubacio iz kornera i zakucao za 2:0.

Ali to nije bio kraj. Hajduk je u 76. minuti pogodio za 3:0. Coubis je izgubio loptu na gol aut liniji, uzeo mu je Šimun Hrgović i iz teškoga kuta majstorski zavukao ispod golmana za ogromnih 3:0.

Milan je nakon toga u 83. minuti uspio smanjiti na 3:1. Traore je lijepo našao Kevina Zerolija koji puca s 12 metara, Buljan nije najbolje reagirao i lopta je u golu.

Post Juniori Hajduka plasirali se u finale Lige prvaka je prvi puta viđen na Grude Online.