ISKORIŠĆAVAJU GREŠKE: Argentinci ostavili Srbiju bez četvrtfinala!

Srbija – Argentina 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

odbojkaši Srbije poraženi su od Argentine u osmini finala Svjetskog prvenstva. Eaglesi su izgubili vodstvo u prva dva seta. Gaučosi su to iskoristili i uvjerljivo slavili.

Srbija je na startu utakmice povela 3:1. Sredinom seta suparnica je uspjela doći do 10:9. Argentinci su na kraju prvog poluvremena izjednačili na 18:18. Odlijepili su se serijom 3:0 i iskoristili pad u igri Eaglesa za vodstvo.

Na sličan način naši počinju i drugi set i vode 3:1. Minimalnu prednost održavali su sve do finiša kada je Argentina serijom 3:0 preokrenula kao i u prvom setu.

Iako se Srbija približila na 22:21, suparnica je opet vezala tri poena za velikih 2:0 u setovima.

Ekipe su bile izjednačene na početku trećeg seta. Argentina je prva došla do prednosti i povela 8:6. Od tada održavaju +2. U finišu su imali 21:18. Srbija je pokušala barem smanjiti broj setova, ali nije uspjela.

Bruno Lima predvodio je Argentince s 14 poena. Bod manje imao je Facundo Conte.

Srbiju je predvodio Uroš Kovačević s 13 poena, dok je Srećko Lisinac imao 12 poena.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta između Brazila i Irana koji je na rasporedu večeras od 21 sat.