Guardiola se revanširao Tuchelu i utrostručio: City upisao rutinsku pobjedu protiv Bayerna! (VIDEO)

guardiola se revanširao tuchelu i utrostručio: city upisao rutinsku pobjedu protiv bayerna! (video)

U četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka Nogometaši Manchester Cityja svladali su Bayern rezultatom 3:0.

Građani su od početka diktirali tempo utakmice, a prvu priliku na utakmici imali su preko Nizozemske koja je pucala direktno u Zomera. U nastavku je Bayern imao opasan napad kada je Musiala prihvatio odbijenu loptu, ali Dias majstorski brani njegov udarac.

U 27. minuti City je poveo, Rodri je primio loptu od Silve, prevario Musiala i poslao loptu pod gredu za 1:0. City tu nije stao, nastavili su niz opasnih napada. Gundogan je bio u izglednoj prilici nakon ubačaja s desne strane, izborio je odbijenu loptu, no Zomer je nevjerojatnim refleksom spasio svoju mrežu. Sane je do kraja prvog poluvremena imao opasan pokušaj s distance, ali je to bio i četvrti udarac Bayerna izvan okvira gola te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:0 za domaće.

U drugom poluvremenu City je nastavio prijetiti, a Dijes je u 57. minuti dočekao centaršut De Bruynea i pucao iz šesnaesterca, no Bayernov vratar je sjajno reagirao i obranio. Nastavili su prijetiti domaći što im se isplatilo u 70. minuti. Uslijedila je katastrofalna pogreška Upamekana, Bernardo Silva je glavom udario ubačaj Haalanda i povisio vodstvo na 2:0.

Samo šest minuta kasnije uslijedio je još jedan pogodak za domaće, strijelac je bio Haaland u 76. minuti susreta. Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, a rezultat je ostao velikih 3:0 za Manchester City.

Podsjetimo, Thomas Tuchel je 2021. godine na klupi Chelseaja u finalu Lige prvaka pobijedio Pepov City 1:0.