Derbi utakmica jesenskog dijela BHT Premijer lige je u potpunosti opravdala očekivanja. Brza  i borbena igra, puno lijepih golova i sjajnih vratarskih obrana.

Prvih 7-8 minuta je bilo ispitivanje snaga i igra gol za gol. Nakon toga gošće odlaze na dva gola prednosti (5:7) te uz obostrane mini serije golova, zadržavaju prednost sve do 22.minute i rezultata 10:11. Tada aktualne prvakinje BiH nameću furiozni tempo koji nisu dozvolili gošćama da postignu niti jedan gol do kraja poluvremena, a istovremeno su postigle 6 i otišle na odmor sa +5(16:11).

Prva polovina drugog poluvremena prolazi u održavanju razlike grudskih rukometašica od 3 do 5 golova sve rezultata 24:20. Tada gošće iz Banja Luke prave mini seriju od 3:0 i dolaze na samo gola zaostatka u 49.minuti. Sljedećih 5-6 minuta je razlika stalno iznosila 1-2 gola da bi Gruđanke od 53. minute ponovo dodale gas i napravile 5:1 te tako došle do konačnih 33:28.

Osim odlične igre cijele ekipe i velike borbenosti, sve čestitke za večerašnju pobjedu idu i sjajnim grudskim navijačima koji su gromoglasno bodrili svoje cure tijekom cijele utakmice.

Nakon utakmice najmlađe članove i članice našeg kluba je posjetio sveti Nikola i dodijelio im lijepe darove koje su donirali: TP Drinovci, Lasta, Franck, Grafotisak i Bili brig .

Velike čestitke grudskim rukometnim kraljicama na večerašnjoj igri  i novoj pobjedi, kojom se vraćamo tamo gdje smo u ovih 10 zadnjih godina najčešće i bili. Gostujućim igračicama i trenerima zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im puno sreće u nastavku natjecanja.

HRK Grude – ŽRK Borac Banja Luka 33:28 (16:11)