(FOTO) Dobra provjera za Željezničar na Zlatiboru: Plavi lako savladali Rudar iz Pljevalja

Fudbaleri Željezničara su u drugoj prijateljskoj utakmici na Zlatiboru savladali Rudar iz Pljevalja sa 3:0.

Druga prijateljska utakmica na ovoj planini protekla je u jednom tvrdoj i čvrstoj igri i više je ličila na utakmicu za bodove jer je i sudija imao pune ruke posla i morao je dijeliti kartone da smiri igrače obje ekipe.

Poslije početnog ispitivanja snaga Željezničar do vodstva stiže u 17. minuti. Jedan od boljih pojedinaca Plavih danas na terenu, Santos Clarismario je probio po lijevoj strani lako, njegova brzina je bila nedostižna za protivnike, te ga obaraju u kaznenom prostoru, a Nedim Mekić još jednom pogađa iz penala za 1:0.

Nije bilo nekih pretjerano konkretnih prilika u ovom susretu. Dva puta je u prvom poluvremenu Aleksandar Kosorić na drugoj stativi dočekao loptu koja prelijeće sve u kaznenom prostoru, ali oba puta nogom ne šutira najbolje i lopte odlaze pored gola.

Drugo poluvrijeme otvara pokušajem Santos Clarismario. Sa više od 30 metara je šutirao, lopta pogađa prečku i završava u gol autu.

Veliki broj izmjena prouzrokovao je i značajan pad tempa ove utakmice, pa u drugom poluvremenu malo toga vidimo. Rudar je pokušao preuzeti inicijativu, ali je odbrana Željezničara djelovala jako dobro i neutralisala prijetnje Muftiću.

U 80. minuti Željezničar stiže do drugog gola. Samir Bekrić oduzeo jednu loptu na centru, izbacio na desnu stranu Marina Galića koji dobro centrira u sredinu za Hamzu Gasala, njegov šut brani golman Rudara, ali se lopta odbija na nogu Beći koji ne griješi za 2:0.

Samo par minuta kasnije Željezničar stiže i do trećeg pogotka kada nakon centaršuta sa lijeve strane glavom jako lijepo pogađa Dženan Haračić, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

Plavi su nastupili u sastavu: Muftić, Štilić, Hodžić, Mekić, Subašić, Beganović, Santos, Vego, Drina, Kosorić, Šehić.  U nastavku su igrali još: Galić, Gasal, Hajdarević, Cocalić, Beća, Haračić, Bekrić, Musić