back to top

FMP podbacio u Skoplju, uzalud izvrstan debi Manninga

Košarkaši FMP-a poraženi su na gostovanju kod MZT-a u Skolju sa 87-82, nakon vrlo zanimljive utakmice 20. kola regionalne ABA lige.

Srbijanci su sjajno ušli u utakmicu, ponajviše zahvaljujući Ebukiju Izunduu, te nakon samo pet minuta igre vodili 14-2 i već imali dvostruku prednost. No, uzbuđenje se dalo naslutiti u drugom dijelu ovog razdoblja, jer se makedonski predstavnik vratio u meč i gubio samo 17-13 na kraju prvih 10 minuta.

Drugu trećinu tricom je otvorio debitant Charles Manning, pridošlica iz valjevskog Metalca, koji je u ovoj utakmici pokazao da će biti veliko pojačanje za momčad Nenada Stefanovića.

Ipak, nakon nešto više od tri minute igre u drugom dijelu Michael Caffey tricom donosi potpuni preokret i prvo vodstvo domaćina na utakmici (25-23). Do kraja poluvremena momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali je srpski sastav poenima Manninga i Pavićevića vodio s 38-35 do velikog odmora.

Ključan je bio niz skopskih 11-1 na kraju treće četvrtine, kada je ključnu ulogu odigrao Keffi koji je s pet uzastopnih koševa zapečatio taj niz, pa je MZT u posljednjoj četvrtini imao veliku prednost od 65-56.

Momčad Železna se nije predavala, što je osobna iskaznica ove momčadi od dolaska Nenada Stefanovića, ali je najviše uspjela spustiti na -2 nakon serije koševa Moorea, od kojih je jedan postigao u lucidnom način, nakon neuobičajeno završenog dvokorak.

Razigravač FMP-a pokušao je u završnici tricom pokrenuti svoju momčad, ali Kefi i Ver na drugoj strani nisu dopustili domaćinu poraz.

Michael Caffey bio je najučinkovitiji igrač utakmice s 20 poena, uz 6 asistencija i 3 skoka, dok je Dustin Ware imao 13 poena i 3 zadnja dodavanja.

Kod FMP-a najviše se istaknuo Ebuka Izundu s 18 poena i 7 skokova, debitant Charles Manning je imao 17 poena te po 2 skoka i asistencije, a Charles Moore 14 poena, 6 završnih dodavanja i 3 skoka.