Fenomenalni Rublev savladao Tsitsipasa za polufinale Završnog Mastersa u Torinu

Ruski Teniser Andrey Rublev izborio je polufinale Završnog Mastersa u Torinu nakon što je sa 2:1 u trećem kolu Crvene grupe savladao Stefanosa Tsitsipasa iz Grčke, po setovima 3:6, 6:3, 6:2.

Nije počelo dobro za Rubleva, jer Tsitsipas već u četvrtom gemu prvog seta, užasno dugom i psihološki teškom za Rubleva, pravi brejk i okreće meč u svoju korist. Nije Rublev igrao drastično lošije od svog protivnika u nastavku prvog seta, ali nije mu Tsitsipas dozvoljavao dok je bio na servisu ni da mu se približi, pa je rutinski priveo set kraju i dobio ga sa 6:3.

Drugi set donio je sličnu sliku kao i prvi, s tim da je ovaj put brejk došao tek u osmom gemu, no ovaj put napravio ga je Rublev. Potom je rutinski priveo drugi set kraju sa 6:3, te je treći odlučivao o pobjedniku meča i putniku u polufinale, gdje se ranije plasirao Novak Đoković.

Već kod rezultata 1:1, Rublev pravi brejk, a onda majstorski drži svoju prednost te pri vodstvu od 4:2 pravi novi brejk i uvjerljivo dobija treći set sa 6:2.

U polufinalu se Rublev sastaje sa sjajnim Norvežaninom Casperom Ruudom, koji je u dosta dobroj formi, pa će njihov meč biti prava poslastica.

Tenis/fenomenalni-rublev-savladao-tsitsipasa-za-polufinale-zavrsnog-mastersa-u-torinu-810559″>sport1.oslobodjenje.ba