EUROLIGA: Partizan može u doigravanje iako izgubi u Monaku!

I ova večer u Euroligi donijela je mnogo uzbuđenja. Dvostruki europski prvak Anadolu Efes ispao je iz utrke za play-off nakon poraza od Fenerbahçea. Crvena zvezda Meridianbet savladala je Olympiakos i zakomplikovala borbu za prvo mjesto na tabeli.

Danas je igrao i Partizanov konkurent za play-off elitnog natjecanja.

Basconja je u pobjedi protiv Aswella ubacio 120 poena u meču s više od 200 poena (120:100) i tako crno-bijelima odgodio plasman među 8 najboljih za sutra uoči duela s Monacom. Momčadi Željka Obradovića dovoljna je pobjeda ili u toj utakmici ili kod kuće s Panathinaikosom.

Baski su vodili tijekom prvog poluvremena i kontrolirali tempo. U trećoj četvrtini razliku su povećali na dvoznamenkastu razliku i bili efikasni s 33 postignuta poena.

Već tijekom četvrte četvrtine to im je bilo dovoljno za čak 18 pobjeda, koliko i Žalgiris i Partizan.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je izvrsni Darius Thompson s 23 poena i 12 asistencija. Vanja Marinković imala je 10 koševa.

Jonah Matthews prednjačio je kod Aswella s 25 poena.

Baskonia u posljednjem kolu ugošćuje Olympiakos. Aswell odlazi u Berlin ugostiti Albu.

Real Madrid je na svom parketu bio bolji od Bayerna 79:65.

Madrid je odigrao promjenjivo prvo poluvrijeme. Na odmor se otišlo s +4.

Zatim su tijekom treće četvrtine došli do dvoznamenkaste prednosti. Zadržali su ga za 23 trijumfa i izjednačili se s Olympiakosom na vrhu sa skorom 23-10.

Do pobjede ih je predvodio hrvatsko-bosanski tandem Hezonja s 20 i Musa s 11 poena.

U momčadi Bayerna Obst je imao 21, a Cheetham 20 poena. Jaramaz je imao 2 koša, a Lucić tri asistencije.

Real u 34. kolu gostuje kod Maccabija. Bayern će natjecanje završiti kod kuće protiv Žalgirisa.

U zaostalom rezultatskom susretu Valencia je svladala Virtus 79:68.

Nakon neizvjesne utakmice u prve tri dionice, prelomili su je u četvrtoj za 15 pobjeda u natjecanju.

Shannon Evans je ubacila 15, a Alexander 14 poena. Virtusu nije bio dovoljan ni 21 koš Ojulea.

Virtus EL završava talijanskim derbijem s Armanijem. Valencia će na noge Barceloni.