EL: Partizan se mučio, ali uz sjajnu atmosferu preokrenuo PAO i zakazao Real!

el: partizan se mučio, ali uz sjajnu atmosferu preokrenuo pao i zakazao real!

Košarkaši Partizana ostvarili su 20. pobjedu u Euroligi, svladavši Panathinaikos pred rekordnim brojem gledatelja (20.017). Crno-beli su na taj način ostali na 6. mestu na tabeli i u plej-ofu će dočekati Real Madrid.

Otvaranje utakmice sigurno nije bilo kakvo su zamislili u Partizanu, a nije bilo ni 20.017 navijača u beogradskoj Areni.

Panathinaikos je igrao izvrsno i opušteno te je iz minute u minutu povećavao prednost.

Nakon prve dionice bilo je 18:26, da bi u drugoj dionici razlika gostiju vrlo brzo bila čak 18.

Od tog trenutka u igru ​​su se uključili Kevin Panter i Aleksa Avramović koji su napravili seriju 10:0 i polako smanjivali prednost gostiju iz Atene. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:45, što je za sve u Partizanu bilo više nego prihvatljivo nakon onoga što se dogodilo u prvih 20 minuta.

Činilo se da će se crno-bijeli vratiti već u trećoj trećini, ali je sve te nalete odbio Dwayne Bacon. U igri 1 na 1 Amerikanac je nepogrešivo šutirao za tri i izjednačio na način da se Partizan vraćao.

Kod domaćih izvrsnu sekvencu imao je Dante Exum koji je svojim zakucavanjem još jednom digao Arenu na noge, a na odmor se otišlo s 58:66 u korist gostiju.

U četvrtoj dionici PAO je odlično krenuo i nakon trice Manzukasa na 11 razlike ponovno podigao prednost na dvoznamenkastu razliku.

No, crno-bijeli su se brzo pribrali i odličnom serijom od 7:0 za tren oka stigli na -4 prije kraja utakmice.

Partizan je u produžetku bio u starom ritmu i borbenom igrom nadoknadio neubojite promašaje, a nakon trice Exuma došao do prvog vodstva 72:71.

PAO se nije tek tako predao. S dvije situacije 2 plus 1 držali su glavu iznad vode i konstantno tjerali Partizan da napada iz zaostatka. Srećom po crno-bijele, i Papagiannis i Bacon su promašili dodatne penale, jer je svaki poen bio zlata vrijedan.

Pantera je sa 4 vezana poena donijela 4 poena prednosti u zadnje 2 minute, ali je Ponitka sa 4 vezana jedanaesterca uspio vratiti Atenjanima vodstvo prije zadnjih 60 sekundi.

James Nunnelly postigao je ključ pobjede 30 sekundi do kraja, a na drugoj strani Bacon je promašio zakucavanje u produžetku, što je oduševilo 20.017 navijača.

Najefikasniji kod crno-bijelih bio je Dante Exum sa 18 poena, dok je Panter ubacio 17. Odličnu partiju pružio je i Aleksa Avramović sa 14 poena.