EL: Fener nastavlja mljeti, Maccabi “okrenuo” Monaco, Barca rutinski u Münchenu

Košarkaši Fenerbahçea ostvarili su treću uvjerljivu pobjedu u Euroligi nakon što su na svom terenu svladali Asvel rezultatom 84:63.

Francuzi su u prvom poluvremenu držali egal, da bi u drugom poluvremenu momčad Dimitrisa Itoudisa zaigrala bolje i lako slomila otpor suparnika.

Najučinkovitiji su bili Edwards s 19 i Wilbekin s 15 poena, dok je Marko Gudurić ubacio 7 poena.

U Tel Avivu je Maccabi došao do druge pobjede u Euroligi. “Ponos Izraela” bio je bolji od Monaca 78:70.

Momčad Saše Obradovića od početka je zaigrala sjajno iu prvom dijelu imala dvoznamenkastu prednost.

Ipak, u drugom dijelu Maccabi je na krilima Lorenza Brauna uspio preokrenuti, a onda i do važne pobjede.

Baldwin s 21 košem i Brown s 13 prednjačili su kod Maccabija, dok je kod Monaca najbolji bio James s 15 poena.

Obje ekipe sada imaju skor 2-1.

Barcelona je u Münchenu rutinski pobijedila Bayern 73:84.

Gosti su nakon sjajne treće dionice preokrenuli rezultat i ostvarili drugu pobjedu u Euroligi, dok je Bayernu ovo bio treći poraz u isto toliko utakmica.

Najefikasniji kod Katalonaca bili su Laprovitola, Abrines i Veseli s 14 poena. Nikola Kalinić ubacio je 7 poena.

U Bayernu je Rubit ubacio 19, a Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz po 8 poena.