EL: Dubljević i Web razbili Partizan

Partizan je upisao 11. poraz u Euroligi nakon poraza u Valenciji od istoimene momčadi

Partizan je bolje otvorio susret nakon dvije trice Panthera i vodio 9:12, ali je od tog trenutka Valencia preuzela završnicu utakmice i vodstvo koje je stalno povećavala.

Crno-beli su ofenzivno popustili, ali je puno veći problem bila kontrola skoka u odbrani nakon koje su domaći postizali poene i nakon prvih 10 minuta imali 27:18.

U drugoj trećini Valencia je igrala dobro do posljednje minute. Napravili su prednost od 16 poena, a Dubljević je bio nezaustavljiv za obranu Partizana.

No, iako je nadu Beograđanima ulio Uroš Trifunović koji je s dvije trice smanjio prednost Valencije na 10 koševa te iako je Partizan izgubio drugo poluvrijeme, može se reći da su na odmor otišli u boljem vremenu. raspoloženje.

To se osjetilo na početku treće dionice, kada su igrači Partizana zaigrali sjajno ofanzivno iu prvih 5 minuta svaki šut uputili ka košu. Valensija je uzvratila tricom, ali su crno-beli stigli na minus 3. Obradović je bio u velikom problemu jer je Matias Lessor napravio 4 faula i morao ga je staviti na klupu.

Od tog trenutka gosti su nizali nevjerojatne pogreške da bi Valencia dobila treću dionicu i u posljednjih 10 minuta utakmice ušla s 11 poena viška.

Početak četvrte dionice donio je dobru obranu crno-bijelih, ali i peti prekršaj Lesora nakon samo 10 sekundi kada se vratio u igru. Valencia je djelovala smušeno u napadu i nisu uspjeli riješiti preuzimanje obrane s Alenom Smajlagićem koji je odlično branio braniče domaćih.

Dugo se nizalo koš za košem, a onda je Kevin Panter pogodio dalekometnu tricu i smanjio prednost Valencije na 75:72, au zadnjih 5 minuta sve je ukazivalo na dramu.

Činilo se da su crno-beli u boljoj situaciji, ali je onda trener Valencije Mumbra na parket vratio najbolje igrače, pre svega Bojana Dubljevića, koji već u prvom napadu nakon ofanzivnog skoka dovodi do situacije 2 plus 1. Kada se James Webb nadovezao na to istom vrstom igre, tada je prednost Valencije iznosila sedam poena s nešto više od 2 minute do kraja.

Exum je odmah nakon time-outa ubacio tricu i ponovno podigao borbenost gostiju, ali je na drugoj strani James Web opet tricom ugasio momentum i poslao svoju momčad u tri viška.

Partizan je sada na omjeru 9-11, a Valencia na 10-10. Ono što je problem za Partizan je što Valencia ima bolji međusobni skor.

Kod Partizana Exum je ubacio 22 poena, Panther je dodao 14.

Dubljević je bio najefikasniji kod Valencije s 20 poena, dok je Webb dodao 17.