DOMINIK VUJANOVIĆ: Hvala treneru što nam daje šanse i trpi greške nas mladih

Jedan od mladih igrača koji su dobili više prostora u ekipi Širokog ove sezone je Dominik Vujanović, bek rođen u Mostaru 4. kolovoza 2003. godine.

Širokobriježani predvođeni novim – starim trenerom Ivanom Velićem su ove sezone formirali tim u kojem su puno više prostora pružili mladima, a u klubu zadovoljno ističu da su ovi to povjerenje dosad opravdali.

– U bh. ligi smo jedini tim bez poraza, dobili smo i Borac koji je bio neporažen do susreta s nama, te pokazali da igramo jako dobro. Pogotovo obrambeno jer nismo primili ni od koga 70 poena, najviše protiv Bosne i Zrinjskog, po 69, govori Dominik Vujanović i dodaje:

– U ABA 2 ligi smo krenuli loše, sa dva teška poraza, a potom se „resetirali“ i u sarajevskom balonu napravili 3-0. U zadnjem kolu nam se dogodio poraz u posljednjoj sekundi od Sloge iz Kraljeva, ali smo zasad zadovoljni našim ostvarenjima.

S 19 godina Vujanović je jedan od niza mladih igrača Širokog iz generacije 2003./2004.

– Zadovoljan sam svojim izvedbama i zahvaljujem treneru Veliću što nam daje šanse i trpi naše greške koje su neizbježne u sazrijevanju. Za razliku od prošle godine kad nismo imali previše minuta u igri. Bile su to, kako se kaže, „minute na kapaljku“, igrali smo većinom ako je plus 15 – 20 poena razlike u našu korist. Sad dobivam 15 – 20 minuta po meču, možda bi malo poenterski trebao biti bolji, ali doći će i to, priča Vujanović.

Široki generalno ima nešto drukčiji sastav od prošlosezonskog.

– Prošle godine je ekipa bila malo kvalitetnija s Lukom Božićem koji je bio neproglašeni MVP ABA lige, Josipom Bilinovcem, Matom Vucićem… Imali smo iskusniji tim. Sad je dosta nas mladih igrača i događaju se greške koje nose razliku u kvaliteti. Ali Široki je poznat po tome da uvijek razvija mlade igrače, ističe Vujanović.

Kaže da je plan Širokog napasti bh. prvenstvo i otići što dalje u Drugoj ABA ligi.

– Nadam se da možemo biti konkurentni Igokei koja je pokazala da su ozbiljan tim u europskim natjecanjima, dok su u ABA ligi malo zakazali. Ipak to je vjerojatno najkvalitetnija ekipa u BiH. Kad dođe vrijeme, mi se sigurno nećemo lako predati i pokušat ćemo prekinuti njihovu dominaciju. U ABA 2 ligi se želimo plasirati među osam pa onda u doigravanju vidjeti raspored i probati otići što dalje, zaključio je Dominik Vujanović.

Potencijalni Zmaj

Dominik Vujanović je bio član U-16 reprezentacije Hrvatske, dok se za U-18 nije odazvao radi povrede. U budućnosti svakako može biti igračko rješenje i za našu reprezentaciju.

– U ovom trenutku za mene su opcije nastupati za U-20 Hrvatske, ili za seniorsku reprezentaciju BiH, kaže Vujanović, a što nosi budućnost, tek ćemo vidjeti.

Deveti poraz Zrinjskog

Deveti poraz u prvenstvu su upisali Košarkaši Zrinjskog, na gostovanju kod Proma u Donjem Vakufu, sa 98:89. Domaćini su slomili otpor Mostaraca u posljednjoj četvrtini (u koju se ušlo s rezultatom 75:74) i tako upisali svoj četvrti trijumf u prvenstvu. Kod Zrinjskog su se istakli Maxvel sa 21 i Glen sa 17 koševa. Domaće su do pobjede vodili Watson sa 27 i Sertović sa 21 košem. U sljedećem kolu će Plemići biti domaćini Slobodi.

desk@dnevni-list.ba

The post DOMINIK VUJANOVIĆ: Hvala treneru što nam daje šanse i trpi greške nas mladih appeared first on Dnevni.ba.