Dominacija: Novi derbi, nova pobjeda

Lider prvenstva slavio je u još jednom derbiju te novim trijumfom napravio novi korak prema osmom naslovu prvaka.

Na gostovanju u Banjoj Luci, gdje je s druge strane bio naš prvi pratitelj Borac, upisali smo uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:0 i tako stigli do ogromnih 17 bodova prednosti osam kola prije kraja.

Bila je ovo naša jedanaesta pobjeda u nastavku sezone, odnosno trinaesta ukupno, dok smo niz bez poraza produžili na 23 utakmice.

Osim na Marija Tičinovića, Petra Sučića i Almira Bekića, Krunoslav Rendulić u današnjem derbiju nije mogao računati niti na Silvija Ilinkovića, ali svi ti izostanci nisu se osjetili na igri vodeće momčadi prvenstva koja je sjajnu formu potvrdila i u Banjoj Luci.

Do vodećeg pogotka stigli smo u 25. minuti prekrasnim pogotkom Marija Ćuže, koji je sjajno pogodio nakon što se oslobodio dva domaća igrača, a isti igrač napravio je i veliki posao za drugi pogodak izborivši kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Nemanja Bilbija.

Konačnih 3:0 postavio je svojim prvim službenim pogotkom Franko Sabljić, koji je bio strijelac u 85. minuti nakon što je Tomislav Kiš sjajnim dodavanjem u stopostotnu priliku gurnuo Karla Kamenara.

BORAC – ZRINJSKI 0:3

Strijelci: 0:1 – Ćuže (25′), 0:2 – Bilbija (65′, 11m), 0:3 – Sabljić (85′)

BORAC: Ćetković, Mrkaić (70′ Lukić), Pišek (70′ Blagaić), Predragović, Vojnović, Subić, Lazić, Kulašin (88′ Cvijanović), Tatar (84′ Jurilj), Dojčinović, Piščević.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Ćuže (68′ Jukić), Jakovljević, Prskalo (60′ Kamenar), Stanić (68′ Sabljić), Memija, Bilbija (84′ Kiš)