Derbi pripao crveno-bijelima: Zvezda slavila u Podgorici

U 15. kolu ABA lige Košarkaši Crvene zvezde Meridian pobijedili su Budućnost rezultatom 76:56.

Crvena zvezda je fenomenalno započela prvu četvrtinu, ali je Budućnost uspjela odigrati bolju obranu i vratiti se u igru. Zvezda je u jednom trenutku stigla do dvoznamenkaste prednosti zahvaljujući iznimno motiviranom Mitroviću koji je u prvom poluvremenu ubacio 17 koševa, no Budućnost se početkom druge četvrtine uspjela vratiti u igru.

Zvezda je u završnici produžetka ponovno ubrzala i na veliki odmor otišla s plus 12. Sjajno je igrao i Facundo Campazzo koji je u prvih dvadesetak minuta upisao osam asistencija.

Kako je Mitrović odigrao prvo poluvrijeme, tako je započeo i drugo. Prvi napad u drugom poluvremenu i novi poeni, 19 za centar Zvezde. Bel Haynes postigao je prve poene za domaće. Tijekom cijele treće četvrtine Budućnost nije uspjela pronaći odgovor Kampacu koji je igrao fenomenalno, pa je prednost gostiju cijelo vrijeme bila dvoznamenkasta.

Pokušavali su Podgoričani u nekoliko navrata vratiti se u susret, no izabranici Duška Ivanovića to nisu dopustili.

Luka Mitrović bio je najefikasniji kod crveno-bijelih s 21 poenom, a pratili su ga Ognjen Dobrić s 18, kao i Facundo Campazzo koji je ubacio 14 koševa.

Kod Podgoričana samo je Eric Green bio dvoznamenkasti s 14 poena.