DEBI STEVANOVIĆA: Srbija potopila Klokane na startu Svjetskog prvenstva!

Srbija – Australija 10:6 (1:2, 2:1, 3:0, 3:3)

Vaterpolisti Srbije pobijedili su Australiju u prvom kolu skupine B kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo u Podgorici. Momčad Uroša Stevanovića upisala je prvu pobjedu u novoformiranom natjecanju nakon dobre igre nakon prvog dijela.

Prva četvrtina je bila teška. Nakon tog perioda australski tim je stekao minimalnu prednost.

U drugom je Srbija uzvratila i uspjela ostvariti pozitivan rezultat. Dupini su na odmor otišli s prednošću.

Početkom drugog poluvremena Srbija se odlijepila na tri pogotka prednosti 6:3. Do ulaska u posljednju četvrtinu povećali su prednost na 7:3.

Australija je prvi pogodak postigla početkom posljednje četvrtine. Srbija je potom postigla još dva pogotka za maksimalnih +5. Rutinski su potom naši igrači priveli susret kraju u obostrano najučinkovitijoj četvrtini.

Srbija za dva dana od 19.30 igra protiv Grčke.

U ovoj skupini još su: domaćin Crna Gora, Španjolska, Grčka i Gruzija. Drugi turnir igra se u Zagrebu, a natječu se: Hrvatska, Italija, Mađarska, Francuska, SAD i Japan.

Na završnom turniru u Los Angelesu igrat će po tri momčadi iz svake skupine s dvije najbolje iz druge lige. To je natjecanje na rasporedu u prvom tjednu svibnja u Berlinu.