Clippersi i Sacramento odigrali drugu najefikasniju utakmicu u NBA povijesti

NA UTAKMICI LA Clippersa i Sacramento Kingsa postignut je čak 351 poen, što je drugi najveći učinak u povijesti NBA lige. Kingsi su nakon dva produžetka pobijedili 176:175, iako su dvije minute prije kraja imali šest poena zaostatka, ali domaćini više nisu uspjeli zabiti.

Da je utakmica otišla u treći produžetak, vjerojatno bi bio srušen i rekord od 370 poena, koji su 1983. postavili Detroit Pistonsi i Denver Nuggetsi (186:184 nakon tri produžetka). Na drugome mjestu do sada je bila pobjeda San Antonija nad Milwaukeejem 171:166 (337 poena u tri produžetka) iz 1982.Najefikasniju utakmicu ovog milenija prije ove u Los Angelesu odigrali su 2019. Atlanta i Chicago 2019. su postigli 329 poena nakon četiri produžetka, a Bullsi su slavili 168:161.

Clippersi dvaput propustili pobjedu

Clippersi su bili nadomak pobjede u regularnom dijelu utakmice i imali 11 poena viška tri minute prije kraja, ali onda su u četiri uzastopna napada izgubili loptu i dopustili gostima da se vrate. U drugom produžetku su vodili 175:169 i onda u zadnje dvije minute nisu postigli koš, a Nicolas Batum je promašio tricu u zadnjoj sekundi za pobjedu.Clippersima nije bio dovoljan ni klupski rekord od 26 postignutih trica, kao ni 44 poena Kawhija Leonarda. Paul George je zabio 34, ali nije ulazio na parket u produžecima jer igra pod liječničkim ograničenjem minutaže. Ivica Zubac ovaj povijesni susret propustio je zbog ozljede lista, što mu je prva utakmica koju je propustio nakon više od dva mjeseca.

Ovacije za Westbrooka na debiju

Za Clipperse je debitirao Russell Westbrook, kojeg su prije 10 dana LA Lakersi razmijenili u Utah Jazz, koja je pak s njim raskinula ugovor. U prvoj utakmici za novi klub postigao je 17 poena, a s 14 asistencija izjednačio je klupski rekord za debitanta. Kad je u drugom produžetku morao izaći zbog šestog prekršaja, dvorana ga je ispratila ovacijama.

Kingsi, koji su najbolja napadačka momčad lige, imali su dva superraspoložena igrača u Maliku Monku, koji je postigao 45 poena, i De’Aaronu Foxu, koji je zabio 42 uz 12 asistencija.

Ovom pobjedom Kingsi su se učvrstili na trećem mjestu Zapada s omjerom 34-25, dok su Clippersi pali na peto mjesto (33-29) jer su ih preskočili Phoenix Sunsi (33-28) pobjedom 124:115 nad Oklahoma Cityjem, iako još nije debitirao Kevin Durant.

Objava Clippersi i Sacramento odigrali drugu najefikasniju utakmicu u NBA povijesti pojavila se prvi puta na Gol.ba.