Barcelona propustila priliku za vrh, Panathinaikos izgubio i derbi začelja (VIDEO)

barcelona propustila priliku za vrh, panathinaikos izgubio i derbi začelja (video)

Večeras su u Evroligi, pored veoma bitne utakmice koju je Partizan odigrao u Monaku, odigrana još dva meča.

U derbiju dviju momčadi koje su među najlošijima u sezoni, Panathinaikos je još jednom razočarao svoje navijače i u dvorani “Oaka” izgubio od Albe 88-84.

Iako je njemačka momčad već u drugoj četvrtini imala 14 koševa prednosti, zeleni su se uspjeli vratiti pa je drugo poluvrijeme bilo uglavnom neizvjesno i momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, no na kraju su gosti odnijeli pobjedu.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Dwayne Bacon sa 16 koševa, kojima je dodao 2 skoka i 3 asistencije, dok je poen manje upisao Marius Grigonis.

Kod pobjednika Jalen Smith je skupio 14 poena i 5 završnih dodavanja, a Maodo Lo 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

S druge strane, Barcelona je u Milanu propustila priliku izjednačiti se po broju pobjeda s Olympiakosom i Real Madridom koji se sada ističu na čelu ljestvice sa po 23 pobjede.

Momčad Sarunasa Jasikeviciusa poražena je od Olympie 84-76, nakon što je momčad koju vodi Ettore Messina vodila cijelo drugo poluvrijeme i samo u jednom trenutku povećala prednost na maksimalnih +17, pa gostima više nije bilo povratka.

Najefikasniji u pobjedi bio je Shabazz Napier s 18 poena, dok je bivši igrač Crvene zvezde Billy Baron ubacio 12, uz 4 skoka i 2 asistencije.

U poraženoj momčadi Kyle Curic ubacio je 17 poena, a Nicholas Laprovitola i Mike Tobey po 12 poena.